Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diétázás közben ugyan annyi...

Medin kérdése:

Diétázás közben ugyan annyi súllyal edzek? Kajával is gondom lenne mit egyek?

Figyelt kérdés

A kérdés adott már diétázni akarok de azt akarom megkérdezni diétázás közben ugyan annyi súllyal edzek-e vagy le kell csökkenteni, ha igen mennyivel? Kajában is gondban vagyok mert 16 éves vagyok és nem tudok úgy kajálni ahogy én szeretnék erre mi lenne a megoldás hogy csináljam a diétát?

Meg azt szeretném hogy kgonként 2g fehérje és 1g szénhidrát napi szinten?


2013. júl. 30. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A súlyokból nem veszünk vissza, csak ha tényleg nem megy már, de törekedni kell a nagy súlyokra. Ha visszaveszel jelentősen, akkor izomvesztés lesz, mert a szervezet nem tart fenn feleslegesen nagy izmokat. Tehát erre figyelj!

Írd be a google-ba, hogy szálkásítás tévhitek, lesz ott erre egy jó cikk.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.



Tehát nem ártana kicsit több fehérje, persze, ha sok zsír van rajtad, akkor most megfelelő a 2g x ttkg fehérje, mivel a zsír nem kér enni.

Kevés fehérjével egyébként szintén izomvesztés lehet!

2013. júl. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommentelésedet sokat segítettél nekem :) Akkor marad ugyan annyi súly és még egy étrendet kell össze állítanom amit napi szinten megtudok enni és rendben is vagyok. Mégegy kérdés kb 3 hónapja edzek lehet hogy kevesebb ideje tudom nem a kar a legfontosabb de olyan 28-as volt most meg 35 ez mennyire jóh 3 hónap alatt? Ezzel azt is ki próbáltam hogy kint van egy traktornak a markolója meg további részek +100kg körül lehet ezt edzés előtt minden erőmmel alig bírtam megemelni de akkor is csak 5-10cm-t most meg tök lazán megemelem úgyhogy gondolom a többsége izom lett nem zsír ugye?

De egyébként mennyi idő után érdemes diétázni, én 62-3kg-ról indultam és most vagyok 77-78kg hasam picit nagyobb meg a combom de egyébként más területen nem látok túl sok zsírt. Köszönöm a válaszodat ismét! :)

2013. júl. 31. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sok zsír ment rád és a karodra is. Naturálban (tehát kox nélkül) havi netto 1 kg izom jöhet és az is csak az első évben kb.

Tehát 3 hónap alatt max 3 kg izom jöhetett rád, a többi zsír lett. A karod is max 1cm tud izomban növekedni. Ez van sajnos, hiába nem fogod elhinni nekem. Keress rá erre google-ban: naturál genetikai potenciálod. Az első találat jó lesz, olvasd el!

2013. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem nem vagyok olyan elhiszem amit írsz de szerintem nem mindenki ugyan úgy fejlődik sőt szerintem lehetetetlen hogy mindenki ugyan úgy fejlődjön úgyhogy csak félig meddig értek egyet de valóban igazad van biztos hogy van rajtam bőven zsír és ezt én is látom, az írásaid is tetszenek amiket ajánlsz azokat is megnézem és tanulmányos :) sokat segítenek. De van olyan hogy mindenkinek más testrésze növekszik jobban nem?
2013. júl. 31. 22:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Van olyan, de olyan nincs hogy kox nélkül több centi full izom menjen karra 1 hónap alatt. Sajnos nem hiszel nekem, mert önérzetes vagy, amit megértek. Na mindegy te tudod kinek hiszel, én nem vitázom ezen, jó edzést.
2013. júl. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Te vagy az egyetlen akiben bízok ezen az oldalon. Vártam is hogy te fogsz nekem írni mert amit te írsz az jó és meg is csinálom.
2013. júl. 31. 23:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!