Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » PVL Mutant Whey megemelt...

PVL Mutant Whey megemelt BCAA-val jó fehérjének számít?

Figyelt kérdés
Olvasgattam erről a termékről, mert már páran feltették ezt a kérdést, és a válaszok az voltak, hogy kevés százalékban tartalmaz fehérjét, ami inkább átlagos szerintem, de emellett 36 g Mutant Whey 22 g fehérjét és 8,5 g BCAA-t tartalmaz, ami azt jelenti hogy 2270 g Mutant Whey 536 g BCAA-t tartalmaz, fél kilo BCAA-t pedig 6-7 ezer forint alatt nem kapsz. Szerintetek ebben az árkategóriában (11700-ért venném postaköltséggel), megéri? Mit javasoltok? a VPX nekem nem jött be, az kilőve, eddig OPTIMUM NUTRITION 100% WHEY GOLD STANDARD-ot használtam, de arra most nincs pénzem. Köszi a válaszokat. Edzés utáni fehérje lenne a cél.

2013. júl. 24. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb proteinek vannak jobb árban, főleg, ha a fehérjeszázalékoz is nézed. Pl mhn whey pro 3kg 12 ezer és nem 60%-os cucc, vagy Myprotein impact whey 5kg 18 ezer ft. Csak körül kellene nézni.:)
2013. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tap bela ***** válasza:

A Mutant Whey 61%-os protein tartalom. Ez az egyik elgondolkodtató tény. A másik, hogy a fő alapanyaga

Whey Protein Concentrate/Phospholipid Complex


Először is a két alapanyagból mennyi is van benne külön-külön. A phospholipidek nem más, mint szója-lecitin. Ez tökéletes az agyi funkciókhoz (koncentráció), csökkentheted vele a vér koleszterinszintjét, de izomnövekedésre?!?!?!


"

36 g Mutant Whey 22 g fehérjét és 8,5 g BCAA-t tartalmaz, ami azt jelenti hogy 2270 g Mutant Whey 536 g BCAA-t tartalmaz, fél kilo BCAA-t pedig 6-7 ezer forint alatt nem kapsz.

"

Ezt írod.....

Itt valamit félreértelmezel.

1 adag = 36g és ebben van 22g protein tehát 61%-os.

Ebben az 1 adag proteinben van szerintük 8,5g BCAA.

Egy sima whey protein konctrátum minden sallang, adalékaynag nélkül simán tartalmaz 5,5-6,5g BCAA-at.


Sokkal másképp hangzanna, ha a protein mellett, szabad nem kötésben lévő BCAA vagy ezek valamelyikét tartalmazné. De ez itt, ebben a proeinben nem így van.


A lényeg, hogy ez csupán 61%-os protein. De ha nagyon belemennénk még jobban, ....... akkor vajon melyik íz esetén, mivel ez sem mindegy?!?!?!


Szerintem rossz választás.



11.890Ft/kg-ért lehet kapni BCAA (nem kötéses, semleges íz), tehát semmi értéket csökkentő nélkülit!!! Ez nem egyenlő a proteinben lévő BCAA-val!!!!

2013. júl. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tap bela ***** válasza:

Véleményem a Mutant Whey-ről


Egyes, főleg amcsi gyártók kedvenc, protein összetétel elnevezése a ™ jelölés.

Ez esetben NITROSERUM ™. Tök jó, mert sok mindent el lehet rejteni mögé. Hangzatos, "bekamálják" a vevők. Földöntúli, a legnagyobb okosságokkal teli. ;-)

A bibi ott kezdődik, hogy ilyen [Unique Membrán szűrt Tejsavó Protein Koncentrátum / foszfolipid komplex] proteint a fehérje gyártók nem igen gyártanak. van whey, meg cazein, meg tej, meg beef, meg szója, és lehetne sorolni, de ..... A foszfolipid nem más mint lecitin, szója lecitin. Javítja a memóriát, tök jó a tanulásban, csökkenti a magas koleszterinszintet, segíti a máj zsíranyagcsere folyamatait, tehát testzsírcsökkentő. Ez mind szép és jó. De akkor most minőségi fehérjét vettem, vagy zsírsavakat?!?! A második kérdés vajon ebből a keverékből mennyi lehet a whey? A következő kérdés vajon 50%, vagy esetleg több ilyen keveréket tartalmaz ez a Mutant Whey? Nem tudni. Az lekövetkeztethető, hogy 69%-os fehérje tartalmú. De mivel a fosfolipid nem fehérje hanem zsírsav, akkor vajon hogy is van ez? A megoldás részben itt van elrejtve:

Aminosavak amiket hozáadtak: (Glicin, taurin, glutamin peptidek, L-leucin). Vagy is, hogy a fehérje % értékét meg lehessen említeni, gyorsan hozzáadtak glicint, taurint, ami NEM ESSZENCIÁLIS AMINO, vagy is izomzatképzésben nem játszik szerepet, de a termék fehérje %-os értékét növeli. A glicint az élelmiszeripar ízfokozóként használja. Akkor ez hogy "jön képbe" a lehetséges izomzatnövelésben?


A Mutant Whey protein 10.000Ft és 15.000Ft közötti szórásban vásárolható meg. Ezzel nekem fenntartásaim vannak. Azonos termék esetén ekkora árkülönbség nekem gyanús.


Hogy olcsó vagy sem?!?! Szerintem nem. Mivel eleve nem behatárolható a fehérje mennyiség, tehát hiába 69%-os a fehérje tartalom, ha abban nem domináns az EEA-k, aránya a nagy, hanem hozzáadott aminoként glicin, taurin, aminek a hozzáadott mértékét szintén nem közlik adatokkal. 6.703Ft/1kg ha visszaszorozzuk a protein ára. A számmítás 10.500Ft-os vételárral lett kiszámolva.

2013. okt. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kova 55 válasza:
az mhn whey pro rosszabb minőségű mint a mutant,nem is kicsivel,mivel tejsavó koncentrátum,és a többit nem is említem! Ez egy nagyon jó minőségű fehérje,Az általad említett Gold Standardot énis próbáltam,bizonyított! Ez max annyival jobb,hogy van benne hidrolizátum is,de ha szívem szerint énis goldot vennék,amúgymeg:Whey prof,mutant whey,vagy valami sima tejsavó koncentrátum,persze csak az alap vitaminok után!
2015. febr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tap bela ***** válasza:

Kedves Kova ako szerint az MHN fehérje sokkal rosszabb, mint a pvl mutant whey?!?!?!!?


Az USA-ban már bírósági per van a Mutant whey kapcsolatban, mert.......


A Fit Foods Ltd. kanadai vállalat, "Mutant Whey fehérjéje ellen panaszt nyújtottak be november végén. 40 áruház polcán található Mutant Whey fehérjét hasonlítottak össze.

A panasz nyílvános pdf. formátumú beadvány tartalmazza a termék laboratóriumi bevizsgálásának eredményeit is. A panaszos a termék csomagolásán 44g tejfehérjét olvasott, ami magába foglal 17g aminosavat, de a címkén 22g fehérje van írva.

[link]


A laborvizsgálatok alapján 32,576g az össz. amino, szemben a gyártó által írt 44g helyett. Ebből szabad aminok 8,584g/2 adagolókanál, amely magában foglal glicin, treonin, alanin és triptofánt. Az alanin nem szerepel a termék címkén. 3,886g taurint találtak / 2 adagban. A termék címkén azt állítják, hogy 17g l-glutmain és EAA (leucin, valin, izoleucin "BCAA") mix van. A laborvizsgálatok kimutatása szerint azonban 7,356g BCAA /2 adagban és nulla L-glutamin van a fehérjében.

2015. febr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tap bela ***** válasza:

Kedves Kova 55 aki ez írta:


"

az mhn whey pro rosszabb minőségű mint a mutant,nem is kicsivel,mivel tejsavó koncentrátum,és a többit nem is említem! Ez egy nagyon jó minőségű fehérje

"


Szerintem olyan mérvű a tudatlanság, információ hiány van az általad idézet mondatban, hogy az döbbentenes!!!!

2015. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kova 55 válasza:
Erről nem tudtam...köszi,de a ráírtak alapján akk is jobb minőségű termék lenne...
2015. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!