Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Átlagos testalkattal heti 3x...

Átlagos testalkattal heti 3x 2órás kondizás kb mennyi idő alatt eredményez látható izmokat?

Figyelt kérdés

tudom hogy egyéntől és módszertől is függ, de csak egy körülbelüli értékre vagyok kíváncsi, pl hogy látszik már 4 hónap után valami, vagy csak egy év, kettő stb?

168 cm és 61 kg vagyok ha ez számít. felsőtest vékonyabb, alulról fogynék is valamennyit.



2013. júl. 17. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha étkezés rendben van, akkor számokban már egy-két hónap alatt megmutatkozik, fél év alatt látni is lehet.
2013. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor most fogyni akarsz vagy izmosodni? Mert maximum csak az első 1-2 hónapban megy mindkettő egyszerre, ha kezdő vagy. A fogyáshoz meg az izomtömeg-növeléshez két különböző étrend kell. El kellene dönteni, hogy melyikkel akarsz kezdeni, és úgy összeállítani az étrendet.

Másrészt tök fölösleges 2 óráig nyúzni magad az edzőteremben. Az idegrendszered úgy van kitalálva, hogy hatékonyan, főleg kezdőként 45-50 percnél tovább úgysem tudna odafigyelni. Ráadásul nem is kell két óráig edzeni. Főleg, ha totál kezdő vagy.

Inkább legyen 3x45 perc, de akkor az olyan 45 perc legyen, hogy ne tökvakarászással menjen el fél óra.

Ha az étrended rendben van, és rendesen csinálod a gyakorlatokat, akkor 2-3 hónap alatt látszata is lesz. Hozzáteszem, a fogyás gyorsabban történik, tehát ha fogyni akarsz először, annak hamarabb lesz vizuális eredménye, mintha izmot akarnál felszedni, az ugyanis sokkal lassabb folyamat.

Sok sikert!

K

2013. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

teljesen kezdő vagyok igen, és elsősorban izmosodni szeretnék, aztán úgy gondoltam hogy ha ez megtörténik azzal fogyok is egy kicsit (tévedtem?)

lányként combomon van felesleg, azon kívül tényleg az a célom hogy látványos izmaim legyenek.

étrend, hát ezt nem tudom. napi 4x eszek nem túl sokat, húst és zöldséget, gyümölcsöt nem szeretem.

2013. júl. 17. 20:50
 4/8 anonim ***** válasza:

2-3 honap mulva mar meglatszik ha sportolsz.


- elso honapban csak megkuzdesz az izomlazakkal, felebreszted az izomzatodat, hozzaszoksz az edzeshez, a szerek hasznalatahoz es a helyes tastartashoz


- masodik honapban mar erosodsz valamennyit es erezni fogod a feljodes elso jeleit


- harmadik honaptol mar latszani is fog, hogy celiranyosan mozogsz, teltebb es formasabb lesz az izomzatod


- tiz ev mulva sikitozo csajok fognak kergetni egy alairasert :)

2013. júl. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Helyi fogyás nincsen, tehát nincsen olyan, hogy combról lefogysz. Ha onnan fogysz, mindenhonnan fogysz - más ütemben és mértékben, de mindenhonnan. Ha szép, látványos izmokat szedsz fel, attól nem fogsz fogyni. Lesznek király izmaid a kis zsír alatt meghúzódva. (Az mondjuk megemlítendő, hogy minél nagyobb izomtömeged van, annál gyorsabb az anyagcseréd, és minél gyorsabb az anyagcseréd, annál gyorsabb a zsírégetés, de ez nem olyan mértékű, hogy csak így hipp-hopp ledobj magadról x kilót. )

Mint írtam, az első néhány hónapban van olyan, hogy izmosodsz is és fogysz is zsírból. Ez sokáig nem tartható fent, mert a tested hozzá fog szokni a mozgáshoz.

Amikor azt írtam, hogy étrend, akkor nem arra értettem, illetve nem feltétlen arra értettem, hogy mit eszel, hanem hogy mennyit. Ha izmosodni akarsz, akkor a "nem túl sok" evéssel nem nagyon fogod elérni. Vannak oldalak, programok, amik segítségével az adataid, méreteid, korod, nemed és a fizikai aktivitásod segítségével ki tudod számolni, mennyi kalória kell neked a napi létfenntartáshoz, a mindennapi élethez. Ha izmosodnál, akkor kb 500 kalóriával többet, ha fogynál, 500zal kevesebbet vegyél be, mindezt úgy, hogy (nagyon fontos) odafigyelsz nem csak a táplálék kalóriaértékére, hanem (és főleg erre) annak a tápanyagtartalmára. Ha fogynál, sok fehérjedús kaját egyél, ha izmosodnál, akkor megengedettebb (sőt, kell is) a több szénhidrát és a több "sz.r" kaja, ezt hívják a testépítők tömegelésnek, a szigorú étrendet és zsírból fogyást meg szálkásításnak. (Ha nézelődsz az oldalon, ezzel a két szóval elég gyakran fogsz találkozni.)

Nyilván, ha izmosodsz, akkor feszesebb is leszel, tehát optikailag tűnhet úgy, hogy vékonyabb/soványabb vagy.

4 hónap után lesz eredménye, valószínűleg fogyni is fogsz és kicsit izmosodni is.

K

2013. júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a tájékoztatást.

akkor jól veszem ki, hogy először le kéne fogynom, és utána izmot növelnem, ha azt akarom hogy a zsír eltűnjön?

2013. júl. 17. 22:11
 7/8 Frontosa ***** válasza:

Ha fogyni akarsz akkor szálkásító diéta kell és számolni a napi makrotápanyag bevitelt.

Napi 120 gramm fehérjéről és 120 gramm ch-ról kellene elindulni, ha néhány hét után nincs változás akkor vidd lejjebb a ch-t.

Egyszerre fogyni és izmosodni nem lehet.

Neten találsz tápanyagtáblázatot.

Üdv,

2013. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
hülyeség.. első hónapba edzőtsz.. ez nagyon nagy hülyeség első hónap végén
2013. nov. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!