Ha nagyon izmos és erős akarok lenni akkor kis sulyokkal vagy minél nagyobbakkal gyúrjak, mi a különbség a kettő között?
Nagy súlytól nő főleg az izom
Kis súly,nagyobb ismétlésszámmal pedig a kitartást és a szálkásságot növeli.
Átalakítani nem fogsz semmit semmivé. Max a rendes kaját izommá.
Nagyobb súlyokkal kell tömeget növelni, persze csak akkorával, amivel 8-12 ismétlés megy szabályosan.
Nincs 'kis súlyú szálkásító' edzés. Nagy súllyal lehet az izmot egyre nagyobb izomfeszülésre 'tanítani' illetve ilyen edzések után regenerálódva ha megfelelő a tápanyag ellátottság akkor az izomzat is elkezd fejlődni, növekedni előző állapotához képest.
Bizonyos esetekben lehet értelme a kisebb súlyokkal végzett edzéseknek, általánosságban a legtöbb ember dolgozhat nagyobb súlyokkal, hogy megalapozzák az izomzatukat.
OFF én nem pontozok, az első választ sem, csak nem értek egyet a szálkásító gyakorlatok létezésével vagy kifejezésével.
Mert kis súly mozgatását kis tömegű izom is el tudja végezni. Akkor meg minek épülne nagyobb izomzat, ami fölösleges energiát pazarol, több oxigént igényel.. Nincs ok. Az izomtömeg növekedésére két ok van: a nagy igénybevétel (nagy izomfeszülés) ÉS a kellően gazdag tápanyag ellátottság.
Ez nem azt jelenti hogy nagy súlyok nélkül nincs értelme edzeni.. de edzeni mindig értelmes, csak nem mindig a legnagyobb izomzat elérése a cél. Egy harcművész sem fog nagy súlyokkal dolgozni csak azért hogy nagyobb izomzata legyen. Nagyobb izomzata, ami hamarabb elfárad, esetleg lassabb.
Az is szempont, hogy kisebb súly alkalmazásával nem lesznek olyan mikrorepedések, mint nagyobb súllyal. Ez talán értelmes és helytálló válasz. :)
Ettől függetlenül, valóban tud hasznos lenni a magasabb ismétlésszám, főleg, ha a szervezet hozzászokott a "hagyományos", 8-12höz, és ezzel máshogy terhelve ismét fejlődésnek indul.
Az a baj, ha valaki azt hallja, hogy szálkásítás, akkor elkezd napi 1000 felülést, meg fekvőt csinálni, ami inkább pin@legyezés, mint edzés.
Nem értek egyet.
Szerintem erőnöveléshez és izomtömeg növeléshez is NAGY ellenállású edzés kell, ami kizárja a magas ismétlésszámot.
A sporttudomány nagyon dogmatikus, én ezt tudomásul vélve igyekszem nem az lenni.
De úgy gondolom, hogy a testépítők okkal használnak akkora súlyt, amivel nem tudnak 10-12-nél több ismétlést végezni + a kisebb súlyokkal való erősítés úgy tudom például a harcművészek edzésmódszere, de azért mert náluk a nagy izomtömeg ritkán volt cél, az izmok kitartásának növelése már inkább.
Nem tudom rendesen megcáfolni a kisebb súllyal arányosan több ismétlés - izomfejlődés elméletet, de elraktározom az infót, köszi hogy leírtad!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!