Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kettlebell edzés?

Kettlebell edzés?

Figyelt kérdés
Láttam ezt a módszert és nagyon tetszik. Egykezes súlyzó vásárlásán gondolkodom (otthoni használatra), de ez a megoldás jobban tetszik. Lehet vele egykezes súlyzós gyakorlatokat is végezni?

2013. jún. 26. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Mit értesz pontosan egykezes súlyzós gyakorlaton? Mivel a kettlebellnek füle is van, illetve a kialakítása miatt a súlypontja általában nem pont a karod vonalában van, szerintem sokkal "izgalmasabb" vele edzeni. Alapvetően vannak ballisztikus gyakorlatok, mikor a kettlebell-t lengeted, dinamikus munkát végzel de persze vannak a statikusabb, pusztán erőből megoldandó feladatok. Különféle nyomások például, különféle testhelyzetekben. Mint egy egykezes súlyzóval. Nem hiszem, hogy van olyan, amit egykezes súlyzóval lehet és kettlebell-el meg nem. Nyilván lehet például bicepszezni is vele, de mi edzésen nem csinálunk ilyet. Egy kettlebell edzésen elég sokszor vannak páros bell-es gyakorlatok is. Nyilván el tudod dönteni, hogy kell-e neked edző, csoport, én javaslom. Amúgy pont most gondolkodom én is, hogy veszek otthonra is egy 16 kg-s bell-t, járok már edzésre több, mint fél éve és most érzem úgy, hogy ki is fogom tudni használni.
2013. jún. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pavel mondott valami olyasmit, hogyha meglátom, hogy kettlebellel bicepsz hajlítást végzel, 100 fekvő lesz a büntetésed. Szóval nem minden gyakorlatot érdemes vele csinálni, mint az egykezes súlyzóval, viszont rengeteg olyan van ami azzal nem kivitelezhető, a súlypontról nem is beszélve.
2013. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!