Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha sok kecsketejet iszom és...

Ha sok kecsketejet iszom és mellette keményen edzem akkor tényleg nagy erős és izmos leszek?

Figyelt kérdés
ismerősom mondta h a kecsketej nagyon egészséges és h ez még erre is jo. igaz ez?

2013. máj. 31. 14:35
1 2
 1/13 tap bela ***** válasza:
62%
Természetesen nagyon jó választás. Nem hiába létezik, és már idehaza is forgalmaznak kecsketej proteint is.
2013. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én tartok kecskéket, és iszom is kecsketejet, az, hogy egészséges e abba ne menjünk bele, az ember nem iszik tejet, mert az a kismacskáknak való... de én szeretem pont.

a kecsketejnek bizonyos esetekben, pl allergiaszezonban vannak jótékony hatásai, bár szerintem lehet, hogy ez is csak placebo... az biztos, hogy a bolti tejnél sokkal egészségesebb, és könnyebben emészthető, mint a tehéntej.

Nagy erős és izmos akkor leszel, ha tömegnövelő étrend szerint táplálkozol, és edzel... a tejnek semmi köze hozzá.

2013. máj. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 tap bela ***** válasza:

Ha megnézünk egy kecsketej-protein aminoprofilját akkor bizony meglepően magas BCAA és EAA aminokat láthatunk.


Aminoprofil 100g porban:

L-Alanin: 3,1g

L-Arginin: 2,3g

L-Asparginsav: 7,1g

L-Cystin: 1,6g

L-Glutaminsav: 15,5g

L-Glycin: 1,3g

L-Histidin: 1,1g

L-Isoleucin (EAA, BCAA): 8,2g

L-Leucin (EAA, BCAA): 8,5g

L-Lysin (EAA): 7,6g

L-Methionin (EAA): 2,1g

L-Phenylalanin (EAA): 2,3g

L-Prolin: 2,1g

L-Serin: 3,9g

L-Threonin (EAA): 4,3g

L-Tryptophan (EAA): 2,6g

L-Tyrosin: 2,0g

L-Valin (EAA, BCAA): 5,9g


22% BCAA

41,5% EAA

2013. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Minden anyagnak lehet járulékos jó hatása.. pl. kecsketej - allergia kezelés..


De ökölszabály mégis, hogy nem iszunk tejet. Így rögtön kevesebb allergiás lenne, bár ez inkább a tehén tejjel függ össze.


A tej növekedési hormonokat tartalmaz (vajon miért? ki iszik tejet? hát az újszülött). Persze hogy segíti a testi fejlődést.. csakhogy ez így önmagában egy cél.. de ezt a szteroidok is segítik, mégis elítéljük a fogyasztásukat, igaz?


Hát akkor így gondoljuk át hogy mi is van a tejjel..


A kecsketej és a tehéntej is segíti a hízást, anabolikus folyamatokat -> izomépítést.


OFF én is szerettem a kecsketej ízét.

2013. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 tap bela ***** válasza:

1 adag = 30g tartalmaz:

Energia: 477kJ/112kcal

Protein: 24g

Szénhidrát: 1,2g

Zsír: 1,8g

ebből telített 0,8g

telítetlen 0,0g

Ballastanyag: 0,0g

Nátrium: 0,09g


A kecsketejből kivonatoltnak még az adatai is rendben vannak.

2013. máj. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tap bela ***** válasza:

Proteinek: Igen jól emészthető proteinek (albuminok, globulinok és kazeinek). Finom, egyenletes eloszlásuk miatt jobban emésztjük ezeket, mivel az enzimek könnyebben hozzájuk férnek. A kecsketej fehérjéi a gyomorban lágyra alvadnak. Nagyon kevés benne az alfa-s-1-kazein, ezért kevéssé allergén hatású.


Zsírsavak: Sok, biológiailag értékes rövid és közepesen hosszú zsírsav. Ezen kívül gazdag kétszeresen telítetlen konjugált linolsavban (CLA).

2013. máj. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én meg nem bírom inni sajna a kecseketejet, undorító kecske-trágya utóízt érzek mindig. Mintha a tehéntejet a szőrükön szűrték volna meg.
2013. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ennyi kecsketrágyát ettél már, hogy tudod milyen az íze?
2013. jún. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tap bela ***** válasza:

A kecsketejnek én még nem éreztem utúízt. A kecsketej proteinnek meg aztán egyáltalán nincs semmi utóíze.


Jó alternatíva azoknak akik a whey-re ami marhatejből készült alergiásak.

2013. jún. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Milyen sportban van az elit sportolóknak:
2013. jún. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!