Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan állítsam össze a...

Hogyan állítsam össze a barátnőm edzéstervét?

Figyelt kérdés
A barátnőmet rávettem, hogy járjon le velem a konditerembe, csak azt nem tudom, hogy ő csinálhatom- e azokat a gyakorlatokat mint én? Vagy csajoknak más edzéstervet kell összeállítani? Persze a súlyokra odafigyelek, konkrétan a gyakorlatok érdekelnek. Esetleg mehetnek neki is ugyan azok a gyakorlatok mint nekem? Nem fogyás vagy ilyesmi a cél, hanem csak a sport és esetleg egy kis izom felszedése feszes popsi stb...(mármint a barátnőmnek).

2013. máj. 28. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mehetnek ugyanazok nyugodtan, esetleg tán a mellkas- és hátszélesítő gyakorlatokból legyen kevesebb.
2013. máj. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. máj. 28. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

A mellizom gyakorlatokat a nők ki szokták hagyni, vagy jóval kevesebbet csinálnak belőle, mert hacsak nem kifejezetten nagymellű, azonnal eltűnik tőle a melle.


Mondom ezt nőként, tapasztalatból (nem csak az enyém, a személyi edzőm is nő, neki se sok maradt...).


A hirtelen nagy súlyokkal pedig vigyázni kell, mert egyszeri hirtelen túlemelés miatt szélsőséges esetben belső szervi probléma lehet, belső nemiszervek extrém esetben le is tudnak szakadni. De ha figyeltek rá, hogy inkább kisebb súlyokkal kezdjen és lassan emelitek, nem áll fenn ez a veszély.


Illetve a fekvenyomást nem javaslom. Egyrészt a mellizom miatt, másrészt egy teljesen kezdő nő nehezebben egyensúlyozza ki, könnyebben magára ejti a rudat - és egy törött arccsont nem igazán szexi :)

2013. máj. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Én is a mell gyakorlatokkal voltam bizonytalan, illetve a háttal. A súlyokra nagyon odafigyelek, mert nem szeretném ha megsérülne.

A múltkor lejött velem egy haverom, aki addig fizikai munkát csinált és ettől azt hitte, hogy erős (ez igaz is lenne, ha nem 2 éve a koliban punnyadna) és majdnem mindenből megpróbált ugyan azokkal a súlyokkal edzeni mint én. Másnap reggel nem bírta mozgatni a karját, elment a dokihoz, aki megállapította, hogy részleges izomszakadás van az alkarján és 2 hónapig volt felkötve a keze, egy évig pedig nem erőltethette. Azóta jobban odafigyelek másokra is. És persze a melegítést is félvállról vette.

2013. máj. 29. 07:06
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de kár, hogy ezt mondtad...


Semmilyen gyakorlattól nem megy le a mell, ha nagy, ha kicsi. Azért, mert nincs helyi zsírégetés, tehát nincs olyan, hogy a zsír (a mell zsír) csak egy helyről tűnik el, a többin meg ottmarad. Azért sem, mert semmiféle izommunka nincs hatással az izom fölött levő zsírra. Az izom dolgozik, a zsír meg van. Nincs kapcsolat. Ezért nincsenek fogyasztó gyakorlatok. A zsír (a mell) diétától csökken. Sőt, tömegelés alatt nagyobb is lehet, egyrészt a némi plusz zsír miatt, másrészt a megnőtt mellizom kicsit kitolja. De csak egy kicsit. Melltartókörméretből a hát miatt is sanszos, hogy nagyobb kell majd.


Olyanokkal meg ne riogasd, hogy leszakadnak a belső szervei, irdatlanul életszerűtlen... és ahhoz is nagy ügyesség kell, hogy fekvenyomásnál magára ejtse a rudat. Még nagyobb, mint a kérdező haverjáé, aki pedig szintén egy majdnem Darwin-díjas produkció.

2013. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!