Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csakis kizárólag futással...

Csakis kizárólag futással milyen testet lehet kihozni magunkból?

Figyelt kérdés
Képet csatoljatok ha tudtok légyszi

2013. márc. 29. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Genetika és étrend függő. Nem célravezető módszer, kb ez a forma lesz a vége:


[link]

2013. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
genetika fuggő,egyébként minimum 40 percet kell futni utánna indul be a zsirégetés,szoval 1 ora futás kellene heti 3-4 szer,ha fogyni akarsz,+ a diétás étrend,szerintem étrended ugyse lessz mint sokaknak,defutással is azért lehet fogyni
2013. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi hát ez a akép nemvalami bztató de szerintem nemleszek ilyen vékony mert abszolut nemvagyok ilyen tipus ha csak egy kicsit is eszek meglátszik rajtam.Jobb lenne ha a futás melett sulyzós edzést is csinálnék?
2013. márc. 29. 17:13
 4/12 anonim ***** válasza:
csúnya, vézna testet tudsz vele elérni. Ha súlyzózni is akarsz, és izomépítés a cél valamennyire, akkor viszont nem érdemes mellette sokat futni
2013. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a legrosszabb, ha "meglátszik" rajtad. Rengeteg ismerősöm ilyen alkat. Vékony, semmi izom de mégsem kockás a has, mert zsírosak.
2013. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jó rendben köszi:DD
2013. márc. 29. 18:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocs, nem akartalak elkedvetleníteni. De ha csak futsz, ráadásul étrendre sem igazán figyelsz, akkor igen nagy eséllyel széthajtod magad, elégetsz egy rakás izmot és némi zsírt is és a végeredmény siralmas lesz.


Egy idevágó írás:


A diéta a zsírvesztés alapköve: nélküle zsírt veszíteni nem tudunk - és ne feleledkezzünk meg arról sem, hogy a célunk a zsír elvesztése, nem a mindenáron való testsúly csökkenés beáldozva az értékes izomszöveteinket, amelyek meghatározzák testünk feszességét és jó alakját!


A zsír elvesztésének folyamata korántsem egyszerű: sajnos a felesleges és rossz minőségű tápanyag, a felesleges energiatöbbletet adó túl sok bevitt kalória következménnyel jár. Testünk okos szerkezet: mivel ezzel a felesleges energiával nem tud mit kezdeni, egy nagyon jó fűtőértékű biztonságos tartalék energiaraktárat képez belőle: zsírt.


A zsír sajnos sokkal nehezebben használható, másodlagos energiaraktár lesz: ugyan állandóan használunk zsírt energiaként, de mivel fűtőértéke több mint kétszerese a szénhidrátoknak és izommunkára egyáltalán nem áll rendelkezésre, ezért igen kevés fogy belőle.


Természetesen az egyetlen módszer csakis a diéta, de ebben nagyot segít az edzés is. Zsírégetésre az aerob edzés a legalkalmasabb, ugyanis ez az edzéstípus nem jár intenzív izommunkával, ellenben nagy oxigénfelvételt gerjeszt, amit a két alap tényezőt megadja a zsír bontásához. Van idő a monoton aerob tréningen először is a zsírt zsírsavakká és ketontestekké bontani - intenzív izommunka során az energia túl gyorsan kell az izomnak és egyértelműen - az amúgy az izomban tárolt - szénhidrátokhoz fog nyúlni. Másrészt a nagy oxigénfevétel lehetővé teszi az oxidácót: nem véletlenül nevezzük "zsírégetés"-nek a folyamatot, ugyanis a sejtek mitokondriumán belül hőként felszabaduló energia az, amivé a zsírok egy hosszú és bonyolult folyamat során válnak, ehhez pedig bizony sok oxigén kell!


A súlyzós edzés a másik fontos tényező, mert kondícionálja a testünket arra, hogy a tápanyagot az izmaink vegyél fel!

2013. márc. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kedvetlenítettél el, már voltam kondiba is csak most betegvoltam meg minden és áprilisban akartam folytatni csak nemtudtam hogy eléglesz a futás kondi nélkül és megmarad a pénz vagy pedig kell azért a slyzós is. És hát kell ugyhogy köszönöm a választ:D
2013. márc. 29. 18:42
 9/12 anonim ***** válasza:
írd be googliba, hogy ultramaratonista, ők nagyrészt főleg csak futnak, még sincs köztük olyan testalkatú mint a linkelt képeken...
2013. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mióta látsz az utcákon ultramaratonistákat, akik arra szánják az életük?

Nekem speciel 3 osztálytársam van aki napi rendszerességgel fut 2-5kilómétert. Mindhárom tök vékony, és alaktalan, de büszkék mert futóversenyen nyerhetnek egy érmet :) dafuq

2013. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!