Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő tömegnöveléshez hasznos...

Kezdő tömegnöveléshez hasznos étrendkiegészítők?

Figyelt kérdés
kb 2 hónapja járok le rendszeresen heti3-4 alkalommal kondiba, de a fejlődésem sebességével nem vagyok megelégedve ...Mivel most már az egyetem is elkezdődött, így a kajálásra se tudok annyira odafigyelni, mint kéne. Genetikailag vékony alkatú vagyok most kb 73kg,felül nem elég izmost, de sajna a rendszertelen kajálás miatt kezd hasam is lenni,szóval eléggé csálé alkatom van. Kondi után Syntha-6 nevezetű fehérjét eszek, de kiváncsi vagyok mi mást lehetne még a megfelelő fejlődés érdekében.

2012. szept. 18. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Legfontosabb lenne az étrendet kialakítani:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Kellene még multivitamin, pl mega daily one és edzés utánra a protein mellé 40-50g gyors szénhidrát, pl dextróz, vitargo.

De csak edzés után menjen gyors ch, máskor a protein mellett lassabb ch kell, pl reggel protein+zabpehely.

2012. szept. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szilárd étrendet kellene rendbe tenni a testsúlyod alapján kiszámított fehérje/szénhidrát/esszenciális zsírsavak mennyisége alapján. Egy megfelelő multivitamin.


Amenyniben tápkiegben is gondolkodsz, akkor az 50%-os protein tartalmú Syntha 6 helyett, vennék edzés utánra egy minőségi, nem hozzáadott olcsó cukrot tartalmazó whey alapú proteint, szénhidrátot, és por verziós creatin monohydrátot.


Kb. a következő arányban összekeverném (30-40g protein, 40-80g szénhidrát, 5-7g creatin).

2012. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nevet/márkát, vmi konkrétat tudnátok mondani 100%whey pro v jumbo? meg kreatin témába teljesen homályban vagyok...igen a kajára én is próbálok figyelni de ha az ember reggel 8tól 5ig suliban van,ahol nem sok a szabadideje akkor eléggé nehézkes a kötött étrend betartása,nem mindig megy, ezért lenne szükségem por formájában egy kis rásegítésre...köszi a válaszokat
2012. szept. 18. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Proteint vegyél, pl whey c6, stillmass 6:3:1, Biotech nitro pure whe gold, twinlab whey fuel, vpx syngex, dimatize elite whey. Ehhez edzés után kell 50g dextróz vagy malto, ha van lóvé akkor vitargo.

Suliba vigyél csirkemelles szendvicset teljes kiőrlésű kenyérből.

2012. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Frontosa ***** válasza:

Suliban sokkal több a szabadidő, mint ami majd később lesz, amikor dolgozol. Én is dolgozok 17-18 óráig, utána hazamegyek, családot tartok fent, főzök, mosok, takarítok, mégis van időm edzeni. Nem értem a sok diák miért mondja azt hogy alig van ideje, amikor nekik van csak a legtöbb.

Üdv,

2012. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kreatin szedésénél figyelembe kell venni, hogy töltési vagy szintentartási fázisisok vannak. Bár megjegyzem az újabb kreatin kötések révén a szakik már elegendőnek tartanak 3g/nap adagot és minden sportban. De vissza a sima monohidráthoz.


1-3nap(töltés) 0,3g x ttkg

4-6nap(töltés) 0,15g x ttkg

7. naptól (szintentartás) 0,075g x ttkg


Amire figyelni kell!

- 10g-nál nagyobb mennyiséget egyszerre ne használj!

- Nagy mennyiségű folyadék szükséges (1g creatin = 1dl víz, gyümölcslé)!

- Minden esetben edzést követően használd!

- Amennyiben napi több adagot kell bevinned (feltöltés), akkor szénhidrátos étkezésed előtt negyed órával!

- 3-4 hónapos szedés után tarts 1 hónap pihenőt!

2012. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A minőségi protein alapja a whey, ezen belül jó lenne ha hidrolizátumot is tartalmazna. Így a BV - biológiai értéke - igen magas. A biológiai érték azt mutatja, hogy minden aminosav, amire a testünknek szüksége van benne van, illetve a felszívódása szinte tökéletes. A protein minőségét mutatja, hogy az aminoprofil alapján mennyi benne a BCAA. Amennyiben hozzáadott BCAA, L-leucin, vitamin komplexet, emésztő enzimeket is tartalmaz akkor az már szinte a profi szintet súrolja.


Az utolsó szempont amire az utóbbi időben még jobban figyelni kell, mivel a minőségi alapanyagok ára állandóan emelkedik, hogy a gyártó cég abban a proteinben cukrot szénhidrátot tesz-e? Sajnos ez utóbbi tendencia kezd nőni. Azért, hogy a proteinek árát csökkentség vagy alacsonyan tarthassák két megoldás létezik, vagy hozzáadott cukorforrásokat tesznek, vagy csökkentik a whey alapaanyagot, és növelik az igen olcsó alapanyagok(szója, búza, borso) hozzáaádást. Sőt mindkét megoldást egyszerre is alkalmazzák. Természetesen valóban olcsó, akár 10.000Ft/4kg árért is vehetünk proteinnek látszó "díszdobozokat"

2012. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Taápkieg esetén vásárolnék whey alapú, hozzáadott olcsó cukrot nem tartalmazó protient. Így meg lenne a reggeli, napközbeni proteined. Vennék sima creatin monohydrátot, és szénhidrátot.


Edzést követően 1 adag (kb. 30-40g) proteinhez tennék 5g creatint, és 30-80g szénhidrátot. Amennyiben még lenne mani akkor esszenciális zsírsavakat is tennék hozzá. Ezt folyadékkal összekeverném, és edzést követően meginnám.


Protein pl. profi minőségű

[link]


magas minőségű még

[link]



creatin esetén:

[link]

[link]

2012. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!