Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők, sportolók, mennyir...

Testépítők, sportolók, mennyire fontos számotokra az alvás?

Figyelt kérdés

Én szeretek napi 7-8 de minimum 6 órákat aludni, ha tehetem. Ha előző nap nem jött össze, igyekszem bepótolni.

Viszont most lettem egyetemista ráadásul koleszban, de az edzésre mindig fogok időt szakítani, viszont attól félek, hogy aludni majd alig tudok nyugton. Szoktam néha bulizni, de soha sem abból álltam ki, hogy amelyik nap csak lehet maradjunk fent hajnali nemtommeddig, aludjunk 4-5 órát meg lehetőleg döntsünk magunkba annyi szeszt amennyit csak bírunk. Ha jól sejtem ez nem is fér össze egy olyan életmóddal, ahol fontos az edzés.

Csak arra tudok gondolni, hogy mindenki az én fejem tetején fog dorbézolni meg húzni is, hogy menjek velük, én meg majd nem tudom tartani a betervezett ritmusomat.

Szerintetek mennyire valós a félelmem?



2012. szept. 5. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé fontos a megfelelő mennyiségű alvás, hogy tudj teljesen regenerálódni. Néha belefér a buli, de ha ez szinte mindennapos, akkor visszavethet a fejlődésben.
2012. szept. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem mindennapos, heti egyszer van az, hogy egyáltalán alkoholt iszom, havonta egyszer illetve jelesebb eseményeken szoktam "nagyobbakat" piálni, ami még mindig jóval kevesebb italt jelent a környezetemnél. Konkrétan pár pohárral, amitől nem leszek rosszul még csak fel sem oldódok túlzottan. Reméltem, hogy ez az alvásmennyiség elég amennyit most tartok illetve ha hétvégéken amennyire csak tudom kipihenem magam.
2012. szept. 5. 22:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Úgy nem lesz gond, de látom tudod te ezt.:)
2012. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy az unásig ismételt kérdésemmel jövök, de pontosan hogy étkezel? Azért kérdezem, mert írod, hogy itt-ott iszogatsz, meg bulizgatsz, olyankor nem könnyű megoldani a 3 óránkénti minőségi táplálkozást.


Az alvásnak a minősége is számít. Csendes, sötét szobában 8-9 óra nagyon jó, nálam ez 12-ig is felmehet. :) 6 órától ne sokat várj.

2012. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az evés az rendes, 5-6 ha lehet naponta és minden benne van ami kell, nem akarom most feleslegesen leírni. Ezt az iszogatást-bulizgatást annyira ne gondold komolynak. Írtam hogy pl heti egy pia na az nálam egy sör. Iszonyatos vad bulikat sem szoktam csapni. 6 órát csak akkor szoktam, ha ezt nagyon muszáj, inkább többet, 7-et 8-at ha lehet, ennél többet viszont szerintem dolgozó/tanuló ember nem mindig engedhet meg magának.
2012. szept. 6. 20:39
 6/12 Sznofru ***** válasza:
Napi 9-10 órát alszom :)
2012. szept. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az ok, nyáron én is, na de év közben? :)

Hány évesek is vagytok? Általános suliban még nekem is könnyű volt tartani ezt a mennyiséget, aztán pedig az ember a tanulás/munka, egészség( beleértve az edzést, alvást, rendszeres rendes evést) meg a szórakozás(értsd: bulizás, lógás stb.) hármasa közül kettőt választhat. Nekem legalábbis így jött le, mindenesetre örülnék ha egy nap inkább 36 órából állna :P

2012. szept. 7. 10:39
 8/12 Sznofru ***** válasza:

Év közben? Dolgozom, nekem mindegy, hogy nyár vagy nem nyár.


Bulizni én is szoktam bár már annyira nem izgat, havonta egyszer.


Viszont az alvás mennyiségét és minőségét betartom :)

2012. szept. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Eza hány évesek is vagytok kérdés nálam sem talált, ha azt gondolod, hogy az általános iskola padjait koptatjuk.:)

42 éves vagyok.:)

2012. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Montez, rólad tudom :D
2012. szept. 7. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!