Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti milyen fehérjét/tömegnövelő...

Ti milyen fehérjét/tömegnövelőt ajánlanátok? És miért? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat ha lehet.

2012. júl. 22. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Fehérjéből én a 100% whey protein prof-ot ajánlanám. (Persze van olcsóbb de ez nagyon jó.) Mert 1adag 22g fehérje + L-glutamin is van benne (egész szép mennyiség). ÉS mert nagyon finom. :) Szerintem a legfinomabb fehérje. Persze nem a legolcsóbb.
2012. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dirtboy ***** válasza:

fehérjéből tejsavót

ha kevés a kes akkor activlab muscle up

ha van de nincs azért olyan sok akkor vpx syngex az most ép van 9000ft/2,27kg áron

ha meg el vagy eresztve rendesen akkor mehet whey c6,vagy hydrowhey


ch nak vitrírgó lenne a legjobb de ha az drága akkor szóba jöhet még maxy maze vagy dextróz esetleg gyors ch keverék mint a super carb fast is.


komplett tömegnövelőt nem igazán éri meg venni.

2012. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 dirtboy ***** válasza:
vitargót akartam írni csak nem jött össze
2012. júl. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek
2012. júl. 22. 16:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy fehérje minőségét a biológiai értékével lehet besorolni. Ez azt jelenti, hogy mennyi és milyen arányban van benne


esszenciális aminosav. Tény, hogy tápkiegek esetében a tejsavó peptidek (izolátum, hidrolizátum) BV értéke a legmagasabb,


akár 159!!! A tojásalbumin BV 91-es. De például a növényi szója BV-je csak 74!!!!


Testépítő viszonylaban hatványozottan fontos a BV érték, a felszívódó fehérje mennyisége. A kevert fehérjék is jó


választás. De nem az olyan kevertekét, amik 80-90% szóját tartalmaznak. Whey - tojás - milk - arányok legyenek igen magasak


egy kevert fehérjében, és ne a szója.


A másik szempont a dizájner protein választás esetében a protein mennyi %-ban található! Sajnos egyre több esetben


olvasható 60% körüli, sőt ez alatti protein is. Ez esetben sajnos szénhidrátot vásárolunk igen magas áron.


Végül pedig köztudott, hogy a minőségi protein ismérve a BCAA tartalma. Ezen belül az L-Leucin tartalma!!!


FONTOS!!

- Sose márka nevek alapján válassz!!

- A reklám dumákat feljtsd el!!!

- Nézd meg fenntebb leírtak alapján mit tartalmaz a kiválasztott protein!!!

2012. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az általam legjobbnak tartott protein:


Whey C6

- hat féle whey alapanyag,

- 100g-ban (47g EAA, 28g BCAA),

- adagonként 60mg beta-ecdysterone,

- 6600mg glutamin adagonként,

- 0,89g szénhidrát/adag,

- 0,44g zsír/adag,

- 30mg emésztőenzim/adag,

- hozzáadott cukor nélküli.



Ellenben ha pár 1000Ft-tal olcsóbban de még mindig egy 80%-os, hozzáadott szénhidrát, és adalékanyag menteset szeretnél,


hasonlóan a fenntihez (tehát whey koncentrátum, izolátum és D32-es hidrolizátum), akkor ez a nyerő.

Ár/érték arányban az általam legjobbnak tartott whey protein


Stillmass 6:3:1

- 3 féle, pontosan meghatározott mennyiségű(koncentrátum, izolátum DH32-es hidrolizátum)

- magas BCAA 19,1g/100g

- 80%-os protein tartalom

- 2,8g/100g szénhidrát

- 5,14g/100g zsír

- 100mg/100g emésztőenzim

- hozzáadott cukor nélküli.

2012. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő tápkiegek területén léteznek All-in-One termékek melyek a protein és szénhidrátokon kívűl igen sok


teljesítményfokozót, anabolikus növényi kivonatot tartalmaznak, mint pl.:

Createston:

[link]

Creasteron:

[link]

IsoMassXtreme:

[link]

VipDelux

[link]



A sok szénhidrátot tartalmazó tápkiegek olyanoknak javasolt igen sovány alkatúak, képtelenek a hízásra, vagy olyan


testépítők, akik ugyan megfelelő szilárd táplálékbevitelt alkalmaznak, de fizikailag már lehetetlen több rizst megenni.


MHN Gainer 35

[link]

supreme Mass

[link]

2012. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A tömegnövelőt Te saját magad is összeállíthatod, ráadásul, úgy, hogy az arányokat a saját igényeidnek megfelelők. Vegyél whey (és vagy kazein, tojás fehérjét) alapanyag szinten is!! Így jóval olcsóbban jössz ki. Főleg, ha Stillmass-t vásárolsz, mivel adalékanyagot sem tartalmaznak.


Vegyél creatin monohydrátot 1kg 3.990Ft

Vegyél dextrózt és/vagy maltot (550Ft/kg vagy 750Ft/kg)

Még jobb a Palatinose 4.400Ft/2kg


Keverd össze úgy hogy 40/60 arányú legyen a protein és a szénhidrát aránya. Tegyél minden adagba 5-7g creatint. És az alap tömegnövelőd már is meg van. Még "durvább" tömegnövelőt szeretnél, akkor tegyél hozzá 6g BCAA-t. Esetleg 3-3g Leucint HMB-ét. Itt is ajánlom a Stillmass-t, mivel semmi a termék érétkét csökkentő adalékanyag nincs benne. Dobj hozzá MCT port, és Omega port (esszenciális szírsavak).

Aztán számold ki így mennyibe kerül, és mennyibe kerülne ha egy előre gyártott dizájnert vásárolnál, ugyan ilyen alapanyag tartalmú összetevőst!!!!

2012. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát tapasztalat alapján tömegnövelőből a Jumbo (zöld) ami sokat dobott rajtam. Ugyan nem szín izomban :D de amikor 63 kiló voltam 183 cm magasságomhoz elkezdtem edzeni és bizony 2 hó után étrendel és Jumboval 67 lettem. 4 kilot híztam anno még most is emléxek hogy örültem.:)
2012. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi
2012. júl. 22. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!