Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fél éve kezdtem el edzeni....

Fél éve kezdtem el edzeni. Nem komoly csak formálódni szerettem volna meg kicsit izmosodni.1 hónapra utazom el külföldre "nyaralás" és rokon látogatás. Nem fogok tudni ott edzeni. Mennyire fogok visszafejlődni?

Figyelt kérdés

Miután haza jövök hogyan kezdjem újra az edzést? Fokozatosan vagy mehet onnan ahol abba hagytam? Hogyan érdemes ezt csinálni?

Nem szeretnék visszafogyni, mert nagyon nehéz volt pl. fenékre izmosodnom, tömeget növelnem. Fél év alatt azért látszódott némi változás, fogja ez az 1 hónap befolyásolni ezt vagy ne aggódjak ennyire emiatt?



ma 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
14 nap kihagyás utan kezdesz el veszteni. Utána visszatérsz, nem fog menni ugyanaz a nehézség és intenzitás de kb 2 hét alatt visszatérsz. És onnan mehet minden továbn
ma 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy-másfél hét kihagyás után kicsit elmegy a tónus és a glikogén az izmokból, két-három hét után pedig minimálisan elkezdődhet a katabolizmus, de 1 hónap kihagyás egyszer az életben nem drasztikus. Ha versenyzői fizikumod, akkor látványos lehet a negatív változás, de fél év alatt nem építettél olyan izomtömeget, amit félteni kéne.

Ha visszatérsz, akkor pár edzés után ugyanott fogsz tartani kinézetben és erőben, mint előtte.

ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz edzeni? Leagalább mozoghatnál valamit, tornázni eszköz nélkül.
ma 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 2. kommentben tökéletesen lett írva a lényeg, de azt én se értem, miért nem tudsz edzeni külföldön. Én ha egy hétnél hosszabb időre utazok el, akkor mindig keresek arrafelé egy konditermet vagy street workout parkot, ha meg nincs, akkor a szálláson csinálok valamit "edzés, gyúrás, tornázás" címszó alatt. Sokkal jobb, mint a semmi.
ma 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!