Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A súlyzós edzés/testépítés is...

A súlyzós edzés/testépítés is van olyan előnyös egészségügyi szempontból, mint a többi sport?

Figyelt kérdés
A rendszeres sportnak számos pozitív egészségügyi hatása van, ezeket most nem részletezném. A súlyzós edzésnek is megvannak ezek a jótékony hatásai, mint a dinamikusabb sportoknak, ahol több a mozgás és magasabb a pulzusszám (pl futás, biciklizés, úszás, stb)?
2023. okt. 20. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Hogyne. A súlyzós edzésnek, meg úgy amúgy az erő/hipertrófia alapú edzésnek számtalan előnye van. Jótékony hatással van a hormonháztartásra, az immunrendszerre, az anyagcserére, az emésztésre, a testtartásra, a csontsűrűségre, a mentális állapotra (stb.). Vannak olyan kutatások, amik szerint a súlyzós edzésnek "anti-aging" hatása is van, ráadásul sok aspektusban ellenállóvá teszi a testet a sérülésekkel szemben. Hány olyan ember van már 25-30 éves (pláne idősebb) kor környékén, aki attól random gerincsérvet kap, hogy arrébb tol egy kanapét, vagy hogy hirtelen lehajol bekötni a cipőfűzőjét. Na most aki három számjegyű súlyokkal deadliftel és guggol, az kanapétolás vagy cipőkötés közben nem fog sérvet kapni, mert erősek és fejlettek az izületeket és porcokat körülvevő izmok.
2023. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%

Megvannak a jótékony hatásai amit az első válaszoló le is írt. De a kardió edzések egyértelműen jobb hatással vannak az ember egészségére, szervezetére. Ugyanis a kardio alapú mozgásformák erősítik a szívet, a tüdőt és nagyon jó hatással vannak az érrendszerre is. Ezek a testépítésben sokkal kevésbbé vannak meg mivel az nem egy kardio alapú mozgasforma. Azért is jobb választás mert a súlyzós edzes esetében nem ritka ha vki hosszú éveken keresztül űzi ezt a sportot nagy súlyokkal, akkor bizony súlyos sérüléseket is össze tud szedni. Még akkor is ha helyesen végzi a gyakorlatokat, a folyamatos nagy súly használat miatt. A vállaid, gerinced, derekad, térdeid tropára tudnak menni hosszú távon és iszonyúan tudnak fájni ha elrontasz vmit. Olyan nem nagyon van h vki 10+ éve csinálja ezt és vmivel nincs kisebb-nagyobb maradandó problémája. De ha rosszul végzed a gyakorlatokat akkor egy rossz mozdulat és hónapokra, évekre vagy egy életre szóló sérülést is okozhatsz magadnak. Szóval mindekepp kardio mert a szív és errendszerre jobb hatással van is és nincsenek meg azok a kockázatok amik a sulyzos edzesben igen, a súlyos maradandó sérülések.

Még annyi h én magam 12 éve végzek sulyzos edzést és gyűlölök kardiózni de attól még nem ámítom magam.

2023. okt. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a súlyzós edzésnek is számos pozitív egészségügyi hatása van, bár más módon, mint a dinamikusabb sportoknak. Erősíti az izmokat, csontokat és ízületeket, növeli az anyagcserét és segít az izomtömeg megőrzésében. Ugyanakkor a kardiovaszkuláris előnyök tekintetében a dinamikus sportok némiképp előrébb járnak. Mindkét sporttípusnak megvan a maga egyedi előnye, de együttes alkalmazásuk a legoptimálisabb az egészségmegőrzés szempontjából.
2023. okt. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!