Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Dietgainz szerint csak a...

Dietgainz szerint csak a bukás előtti 2-3 ismétlés fogja arra késztetni a szervezetet, hogy új izomszövetet építsen, Konstantin szerint viszont a bukás előtti 5 ismétlés. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

2023. febr. 26. 22:37
A kérdező szavazást indított:
Dietgainznak
Konstantinnak
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Mindkettőjüknek igaza van. Minél közelebb mész a bukáshoz, annál nagyobb a hipertrofikus hatás, gyakorlatilag ismétlésről ismétlésre. Egy RPE5-ös sorozatnak is van izomfejlesztő hatása, ahogy egy RPE10-es sorozatnak is. Nyilván egy RPE10-es sorozat sokkalta nagyobb izomfejlesztő hatással bír, mint egy RPE5-ös széria, de értelemszerűen a regenerációs költsége is sokkalta nagyobb. Ezért jut arra minden tanulmány, hogy regenerációs szempontból célszerű megállni 2-3 ismétléssel, és így megmarad a kecske is, és a káposzta is.

Egyébként erőemelésben rendszeresen része a programunknak RPE5-RPE6 intenzitású sorozat ciklus elején, vagy deload héten. Az alacsonyabb intenzitású sorozatoknak is megvan a maguk szerepe izom és erő szempontjából, illetve az alapgyakorlatok technikáját sem RPE9-es szériákon csiszolgatjuk, ahol már pont nem a technika az első, hanem az erőlködés. Itt kifejezetten jól jönnek az RPE5-ös sorozatok.

2023. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#3

Mi a búbánat az a PRE5 meg PRE10, valami telefon szériaszám?😆

2023. febr. 26. 23:00
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha utóbbi kérdésed komoly, és tényleg fogalmad nincs az RPE skáláról, akkor én a helyedben pont nem azon aggódnék, hogy DietGainznek, vagy Konstantinnak van-e igaza. Esélyed sincs az izmosodásra.
2023. febr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#5

Persze. Szerinted... Mondjuk én lehet valami magyarázatot is mellékeltem volna, ha már ideírok valami Pre akármit, de hát sokan vagyunk sokfélék.

2023. febr. 26. 23:05
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

"valami magyarázatot is mellékeltem volna"

Rajtad kívül már minden hobbigyúrós ismeri az RPE skálát. Ráadásul a kérdésedre tulajdonképpen pont arra vonatkozott.

2023. febr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2023. febr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#7

Ezek szerint te már minden hobbigyúróssal beszéltél. Ez igen!

Na megnéztem mi ez a Pre. Nem menne több ismétlés, megállsz 1-el a bukás előtt, stb... Hát ez aztán baromi nagy agysebészet, ezért feltétlen létre kellett hozni egy Pre skálát. Csak szólok, eddig is így edzettem, csak eddig nem tudtam, hogy ilyen trendi megnevezése van, amit állítólag minden hobbigyúrós tud.🤭

2023. febr. 27. 00:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy 5, 4 vagy 3. Ez nem úgy megy, hogy csinálsz még egy ismétlést akkor fejlődtél, ha egyel kevesebbet akkor viszont nem, ha pedig utána is csinálsz egyet túledzed magad és meghalsz. Én az RIR skálát szoktam használni szabad súlyos edzéshez. Egy cikluson belül 3RIR-től érdemes elindulni, majd a legvégén csinálni egy 0RIR hetet, hogy lásd a tényleges erőszintedet illetve, hogy fejlődtél-e. Cikluson belül pedig fokozatosan nehezíteni. De az se gond ha az első 1-2 hétben benne hagysz 4 ismétlést, csak akkor növeld a volument.
2023. febr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy mert az edzőterembe járók 90%a soha meg sem közelíti a bukását
2023. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!