Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Konstantin tanácsaira érdemes...

Konstantin tanácsaira érdemes hallgatni, ha az ember izmosodni szeretne?

Figyelt kérdés

Itt van egy videója, aki nem ismerné:

[link]



2023. jan. 10. 00:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Hát ha úgy ad tanácsokat ahogyan démonokat űz, akkor hallgass rá bátran!
2023. jan. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
érdemes. nem rémlik h hülyeségekett hallottam volna tőle.
2023. jan. 10. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Belenéztem a videókba, az alábbi kettő után nekem elég is volt:


"Miért A Három Nagy Emelés Túlértékelt és Túlbecsült?"


"SOHA Ne Kardiózz Edzés Után!"

2023. jan. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
és mi volt az amivel nem értettél egyet ezekben a videókban 3-as?
2023. jan. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Feltalálta a langyos vizet.

Amit olyan xar stilusban ad elő, hogy egy életvidám ember is elkezdi magát vagdosni 10 perc után.

2023. jan. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

#4


Nem érzem túlértékeltnek a három alapgyakorlatot.


Szoktam kardiózni súlyzós edzés után, és köszönöm, jól vagyok. Célfüggő, hogy kinek éri meg, és kinek nem.

2023. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

a ne kardiózz videó címe csalóka, ugyanis ott pont arról beszél hogy az teljesen rendben van edzés után, edzés előtt nem javasolja valamint a hit amit még nem javasol.

a 3 alapgyakorlat túlértékeltségéről nem tudlak meggyőzni, ppláne nem ha erőemelő vagy, de leírom mit gondolok róluk.

szerintem pl a guggolás és a felhúzás nagyon túl van értékelve.

guggolás helyett egy lábtolással, hack guggolással stb anélkül tudod megterhelni a combfeszítőidet, hogy terhelés érné a gerincet, ezáltal az idegrendszer is kevésbé lesz leterhelve, ezért a regenerálódás is gyorsabb. +jóval biztonságosabbak mint egy szabad súlyos guggolás.

a felhúzásnál meg rengeteg izom dolgozik, de egyiknél sincs kihasználva a teljes mozgástartomány kivétel ezalól a farizom, +iszonyatosan leterheli az idegrendszert ez is ezért nehezebb regenerálódni is belőle, a variációi pl román, merevlábas jobb választások.

gyúrósok akiknél az izomépítés az elsődleges cél, számunkra túlértékeltek, persze egy erőemelőnek választása sincs, muszáj ezeket csinálni nyilván.

a fekvenyomás viszont szerintem is rendben van

2023. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

#7


Nem vagyok se igazi gyúrós, se igazi erőemelő, csak szeretnék erős lenni. Súlyzós edzés mellett elég sokat kardiózok, mert az állóképességet még fontosabbnak tartom, mint az erőt.

A lábtolástól nekem régen (több, mint 10 éve) egyébként néha fájt a derekam, de most a guggolástól nem (bár inkább elölguggolás-variációkat csinálok).

Abban egyetértek, hogy a guggolás és a felhúzás sokkal megterhelőbb, mint a gépes gyakorlatok, de ezek valamilyen szempontból többet is adnak.

2023. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
Alapvetően jó. Csak edzzél kitartóan.
2023. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a lábtolásnál is előfordulhat persze derék fájdalom ha pl hagyod h elemelkedjen a csípőd a támlától, de ezt a gyakorlatot sokkal egyszerűbb betanulni, a guggolás nagyon komplex, kis millió dologra kell figyelni egyszerre, és egy nagyobb súlynál elég ha 1-2dologra nem koncentrálsz megfelelően és meg is van a sérülés..

ráadásul ha ilyen 200kg körüli súlyal dolgozol, az szerintem még tökéletes technikával is árt a gerincnek.

mondom ezt úgy hogy én is guggolok rendszeresen, ugyanis itthon edzek és egy lábtolóra még nem sikerült beruházni :D

előlguggolástól inkább a hát felső szakasza kap nagyobb terhelést, szóval általában az a rész szokott fájni az embereknek ennél a gyakorlatnál.


milyen szempontból adnak többet?

2023. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!