Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyemelő övet mindenkinek...

Súlyemelő övet mindenkinek érdemes használni, vagy csak akik már tényleg nagy súllyal dolgoznak?

Figyelt kérdés
Mivel még nem régóta edzek ezért 40-45 kg -val végzem a gyakorlatokat de ugye nekem ez nehéz súly, nem tudom hogy kellene e öv.
2022. jan. 2. 19:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Miket végzel ekkora súlyokkal?

Ha termeted kívánja, nem árt az öv használata.

2022. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
176cm és 69kg , felhúzás de igazából mindent amit egy kétkezes súlyzóval meg lehet. de azt azért tudom hogy a fekve nyomáshoz nem kell :D
2022. jan. 2. 20:13
 3/14 anonim ***** válasza:

Elvileg neked nem szükséges, ha az erő szinted meg van hozzá.

Gondolom férfi vagy.

2022. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, csak kicsit félek a sérvtől de próbálok mindig ésszerűen edzeni
2022. jan. 2. 20:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha szabalyosan csinalod meg jol bemelegitesz akkor nem kell ov. Nemsokkal vagyok nalad nehezebb de en 150nel se hasznalok
2022. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az igen, pár év múlva csak eljutok én is oda a végére szoktam hagyni amikor már rendesen bemelegítettem.
2022. jan. 2. 21:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok, 75-80 kilónál még nem használok övet, szerintem csak 100 felett gondolkoznék el rajta, de lehet, hogy addig el sem jutok, én csak hobbiból emelgetek néha.
2022. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Na jó kezdem gáznak érezni magam a 40 kg -val :D Köszi a válaszokat
2022. jan. 2. 22:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Én se szoktam övet használni. A trükk annyi, hogy hétről-hétre, szépen lassan emelem a terhelést. Például ha most csináltam 120 kilóval 10 ismétléseket, akkor pl. nem fogom a jövő héten 140-re feltenni a súlyt, hogy azzal 5 ismétléseket csináljak, hanem megyek 122,5 kilóra, és azzal csinálok egy ideig 10 ismétléseket, amíg azokat könnyűnek nem érzem (persze idővel kell majd elhagyni ismétléseket, ha növekszik a súly).

Így van idejük a segédizmoknak megerősödni, és kevésbé lesz sérülés.

2022. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Néhány hónap múlva mosolyogni fogsz csak a 40 kg-os felhúzáson. Ez lényegében a nulladik szint. De ezzel nincs is gond, mindenki elkezdte valahol. 200 kg-os deadlift alatt nem nagyon használnak övet, feltételezve, hogy megvan a megfelelő bemelegítés, szabályos kivitelezés, regeneráció
2022. jan. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!