Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturálon hogy végezzem...

Naturálon hogy végezzem teljes testes edzést? Pár dolog nem világos. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

-Heti 2 vagy 3 alkalom a jobb?

-Hány sorozat menjen/izomcsoport?

-Kell e bukásig edzeni?


2020. júl. 2. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

-heti 3

-3 elég lesz

-izomcsoportonként az utolsó sorozat utolsó ismétlése már lehet bukás.

2020. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mennyire számít egyébként az izombukás? Mindenhol mást olvasok, van ahol a fejlődés kulcsának írják, máshol hátráltató tényező, főleg a naturáloknak.


Mi történik, ha mindegyik sorozatban hagyok 1 ismétlést?

Vagy ha már az elsőben bukásig megyek, és a másik 2 sorozatban is. (Csökkentem a súlyt.)

2020. júl. 2. 13:25
 3/12 MadSeal ***** válasza:
100%
Hasznos, de bezavarhat rendesen a progressive overloadba, ami méghasznosabb.
2020. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolkodsz, ne menj bukásig meg ilyesmi. Periodizáld.
2020. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az edzést ugy képzeld el,mint egy mérleget.Az egyik serpenyőből kiveszel,a másik oldal lemegy.

Az egyik oldal az izomfáradás,kiveszed az izmokból az energiát.

A másik oldal a regenerálódás és a fejlődés.

Cél leghatékonyabban edzeni az izmaidat,ami maximális feljlődést eredményez, ezt elérni minél kevesebb fáradással,és minél jobb,rövidebb regenerálódással,szuperkompenzációval ,erősödéssel.


Ha izombukásig mész,sokat veszel ki,akkor a másik serpenyő lemeny.Hosszabb regenerációra számíthatsz.

Ha a következő edzésig ez nem megy végbe,akkor jön a stagnálás.Mert éppen,hogy csak visszanyerted ,amit kivettél,de izomnövelésre már nem hagytál elég időt.

Rosszabb esetben nem is éred el a megelőző szintet sem.Ekkor a fáradság szépen felhalmozódik,és gyengülni kezdesz,túledzetted magad.

2020. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a terjedelmes választ, és a hasonlatot!

Ez akkor hogy nézne ki a gyakorlatban?

2020. júl. 5. 08:21
 7/12 anonim ***** válasza:

Indulj kis súlyról és emeld a súlyt hetente.

Első 2-3 héten csinálj 8 ismétléseket, aztán 4-7 héten 5 ismétléseket és 8-10 héten 3 ismétléseket.


De kipróbálhatod azt is, hogy pl hétfőn guggolsz 5-öket, szerdán kisebb súllyal 3-akat (kis súllyal a regeneráció miatt) és pénteken guggolsz 8-akat.

Felhúzás elég heti 1x, leginkább szerdai napra és ezen a napon csak egy könnyebb guggolás menjen.


A lényeg, hogy próbáld hétről hétre növelni a súlyt, hogy fenntartsd a progressziót.

2020. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, és hány sorozat menjen egy edzésen, vagy hetente az izomcsoportokra?
2020. júl. 5. 14:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Kezdésnek heti 12-15 sorozat a nagyobbakra,a kisebbekre 8-9
2020. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 BB_ válasza:

Én a shop.builder.hu oldalt tudom ajánlani, rengeteg tudományosan megalapozott cikket olvashatsz többek között ebben a témában is. Én ott találtam meg azt a teljes testes edzéstervet, ami igazán bevált. Ez az: [link]



Nagyon tetszik, hogy havonta kicsit variálva vannak a gyakorlatok, így biztos sosem lesz unalmas. Nagyon profin fel van építve. Szerintem nézd át, biztos segíteni fog.

2020. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!