Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyikek azok a mell gyakorlat...

Melyikek azok a mell gyakorlatok, amik a legkevésbé terhelik a vállat? Akár szabad súlyos, akár gépen végezve

Figyelt kérdés
3 hónapja kezdtem az edzést, és még az elején szeretném belőni, hogy melyikek a kímélő gyakorlatok, nem akarom tönkretenni a vállamat

2019. szept. 10. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha normálisan csinálod, a vízszintes (rudas) fekvenyomással nem lesz semmi baja. És annál kb nincsen jobb mell gyakorlat.
2019. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Rúd helyett használj kézisúlyokat, és jó kivitelezéssel, lassan végrehajtva, nem alacsony ismétlésszámmal, és akkor kisebb súlyon maradsz, az is kímél.
2019. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Várom még a válaszokat!:)
2019. szept. 10. 22:08
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon végrehajtás kérdése, plusz nem minden a vállad felépítése sem.(régen erről volt egy remek cikk a tesztoszteron.hu-n, de mára megszűnt az oldal, esetleg wayback machine-vel tudod megkeresni) Érdemes elmenni egy JÓ személyi edzőhöz, megtanulni nála normálisan a végrehajtásokat, mert ahogy írták előttem, a fekvenyomást lehet sérülséveszélyesen, meg biztonságosabban csinálni. Az, hogy a legjobb mell gyakorlat, ez így nem igaz, és hogy semennyire, egyáltalán nem veszélyes az sem. A rudas fekvenyomás nem a legbarátságosabb gyakorlat, főleg, ha gyengék a stabilizátorok, érdemes egykezessel is nyomni. (és rossz a technika).
2019. szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kivétel nélkül mindenkitől ezt hallom, hogy a kézi súlyzós fekvenyomás kevésbé terheli a vállakat, mint a rudas. Én ezt egy vállsérülés után pont fordítva tapasztaltam. A helyesen kivitelezett rudas nyomás, jóval kevésbé terheli a vállat, mint az egykezes nyomás, pont azért mert kevesebb stabilizációra van szükség, a jó nyomás közben a váll szinte semmit nem dolgozik. Ez egykezes nyomásnál nem igaz. Szerintem nagyon sokan összekeverik a rotátor köpenyt a vállizommal ha erről a témáról van szó. Az valóban jobban terhelt rudas nyomásnál.

Egyébként ami a legkevésbé terheli a vállat a mellizom érdemi használata mellett, az a negatív nyomás rúddal. Ha szépen nyomsz fekve, tudsz hidalni, akkor normál fekvenyomásnál is elérhetsz egy olyan szöget, ahol a vállat teljesen kikapcsolod.

2019. szept. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#1 Te vagy az első akinek hasonlóak a meglátásai mint nekem. :D Előző voltam.
2019. szept. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Rotátor köpeny ide vagy oda, a kézisúlyok megengednek egy kényelmesebb pozíciót, és a csukló sincs fixálva. Normálisan a mindennapok során vízszintig oldalra emelt kar esetében a váll már enyhén kifele forog, fekvenyomás közben ez nem következhet be, de kézisúllyal nyomhatsz úgy, hogy a felkar indulópoz.'ja mem merőleges. Szerintem ezért jobb valamivel. Viszont igen, instabilabb szóval jobban megterhelia stabilizátor izomzatot, de magának az ízületnek lehet, hogy jobb, főleg hogy a használt súly is kisebb lesz.
2019. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez igy kicsit santit. Rudas nyomasnal ha nem a klasszikus bodys nyomast vegzed, es nem maxolasrol beszelunk, akkor a nyomas nem vertikalis, azaz a vallizulet egyaltalan nem kap nyiro es csavaro terhelest. Ezt kezi sullyal nem tudod kivitelezni. Illetve ez sem igaz, de az egykezes nyomast nem azert vegzed, es az aindulo poziciotol majdnem a veghelyzetig nyirod vele a vallad.
2019. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugye az sem mindegy, hogy hol sérült a vállad.. Mert én pont ellenkezőleg tapasztaltam, mint te. Amikor sérültem rotátor köpenyre, akkor az egykezes nyomásokkal nem volt gond, a rúddal való nyomással igen. (Rendes, erőemelő technikával, nem bodys nyomással) De nyilván, ahogy írtam is ez váll felépítésétől is függ. A legtöbb vállsérülés oka a gyenge stabilizátorok, amiket ugye az egykezes gyakorlatok remekül edzenek, ezért nem szabadna őket hanyagolni, hiába érdemi fejlődést minél nagyobb ingerrel érsz el, tehát pl rúddal való nyomással, az egykezesre is szükség van.
2019. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az álló pozícióhoz vettem a vízszintest, ha fekvő helyzethez nézzük akkor persze kézisúly még lentebb is megy mint a rúd. Én mindenhol úgy olvastam, hogy az egy kíméletesebb gyakorlat ami szabadságot enged az ízületeknek. Meg a véghelyzetnél jobban összetud húzodni az izom, mert picit lehet közelíteni is a két súlyt, szerintem ezért tömegnövelésben sem utolsó. Biztos számít hogy mi sérült, bár azt nem tudom, a kérdező megelőzni szeretné a vállfájdalmat.
2019. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!