Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha este keveset vacsorázok...

Ha este keveset vacsorázok akkor nem tudok elaludni mert éhes kezdek lenni?

Figyelt kérdés
mindenhol hallom hogy este keveset kell enni, múltkor ettem egy kis adag paprikás krumplit meg egy fél szelet húst meg egy kis pár darab görögdinnyét és 9-10 kor azt éreztem hogy éhes vagyok. Szerintetek mi a normális egyet annyit amennyitől jól lakom de legalább eltudok aludni vagy kezdjek éhes lenni?

2019. szept. 4. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Amit este nem eszel meg, azt napközben kell, különben estére tényleg éhes leszel. Tehát az összkalóriát nem kell csökkenteni, csak átcsoportosítani.


Másrészt a krumpli meg a dinnye gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaz (mást meg nem sokat), ezzel a vacsorával kiválóan megágyaztál a 2-3 óra múlva kialakuló farkaséhségnek. Ha ilyen alkat vagy, akkor kerüld vacsoránál a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, vagy legalább egyél mást is, ne az tegye ki a vacsora nagy részét.


Harmadrészt este csak akkor kell keveset enni, ha olyan célod van, amit így lehet elérni. Ha nem hajtasz semmi ilyesmire, akkor tapasztald ki, hogy neked hogy jó, és csináld úgy.

2019. szept. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hosszúhajú ***** válasza:
nekem az volt a tapasztalatom ha nem ettem rendesen és éhesen mentem aludni, egyrészt csak a kaján járt az agyam, másrészt mikor felkeltem egyből beestem a hűtőbe. az meg nem hinném hogy jó, ha hagyod teljesen leesni a vércukrod, az oké hogy keveset este, de a túl kevéssel meg leesik a vércukor és egy tök leesett vércukorszint után enni az jobban terheli a szervezetet, az a jó, ha próbáljuk szinten tartani, a nagy kilengéseket elkerülve - ez cukorbetegség szempontjából is fontos.
2019. szept. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!