Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mit kell nézni korcsolya...

Mit kell nézni korcsolya vásárláskor? Ajánlanátok jó korcsolyát?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 17:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja bocsánat, jégkorcsolyáról lenne szó
2010. febr. 10. 17:10
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mit szeretnél csinálni vele(sebesség, mutatványok, vagy csak úgy), meg attól is hogy milyen szinten vagy és milyen szintig szeretnél eljutni.
2010. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
kezdő vagyok, csak néhányszor szeretnék kimenni korizni, és nem szeretnék bérelni. Csupán hobby szinten.
2010. febr. 11. 13:32
 4/12 anonim ***** válasza:
műkorcsolya?hokikorcsolya?vagy ha csak úgy kijárni szeretnél akkor szerintem hobby kéne
2010. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit néni. A márkásabb tartósabb. Ha a pengét megnézet és acélfényű, akkor jobb a minősge. Ha mattos, inkább a fehér felé hajlik a színe, akkor gyengébb acél. Én ez utóbbiból vettem viszonylag olcsón a madaras áruházban, mert évente-kétévente megyünk le korizni. Viszont az első használat előtt érdemes megéleztetni. Főleg az olcsóbbak között van olyan, amin nincs él. Olyankor mindenfelé megy a kori, csak arra nem, amerre akarod.
2010. febr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Műanyag hoki korit vegyél, de olyat amiben tudod mozgatni a bokádat előre-hátra, mert ha tök egyenes a szára, akkor az gagyi és hanyatt esel benne :)


A pengéje pedig legyen olyan, hogy nem tök egyenes, hanem domború íves, amin hintázhatsz előre-hátra. Ebben jobban tudod venni a kanyarokat.


Maga a korcsolya ne legyen nehéz, mert akkor elfáradsz benne hamar :)


És legyen kényelmes (inkább 1 számmal nagyobb, mint a lábad), de ne nyomjon a bokádnál se a lúdtalpadnál, mert az hosszú távon kint a jégen baromi szar tud lenni :)


Én régen minden nap kint voltam a jégen, ha van egy jó korid az életed végéig kitart, ne sajnáld rá a pénzt, és nézzél meg több korit, több boltban :)

2010. febr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hány forintot szánnál rá?
2010. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
ííííííííha nincs korid, ne vegyél,mert bitos, hogy nem tudod használni, s elesel eltörik a végtagod, s utánna hová mész, mert a kórházban nem látnak el.
2010. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
88%

- ha próbáld fel akkor fontos hogy a főző marha strapabíró legyen és nem nyúlik meg

- a korcsoja csizma szárát masszívan a lábszáradhoz tudd rögzíteni hogy mindig egyenesen áljon és ne birjad forgatni jobbra balra benne a lábfeledet, azaz ne birjon kibicsaklani a bokád ha félelépsz

- a vas sín kemény anyagból kell hogy áljon és később éleztetni is szokták , most boltba kicsit lehet hogy csúnyán néznének rád hogy ha fémpénzel megpróbálnál karistokat húzni bele mennire karcolódik meg de az élességéből lehet következtetni dolgokra , ha könnyen kicsorbulós puhafémből van akkor eléggé balesetveszélyes, inkább a jég kopjon mint a vas

2010. febr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Még mindig nem vettünk korit, de a héten kellene egyet venni, mert mostanában hetente egyszer lejárunk korizni, és a férjemnek még nincs. Így, hogy megszerette a férjem is a korizást, veszünk nekiis egyet, mert valószínüleg gyakrabban fogunk járni, és nem éri meg állandóan kölcsönözni. Nem igazán gondolkodtam az áron, de szerintem olyan 15 ezer körülit néznénk.
2010. febr. 22. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!