Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Sí vagy snowboard?

Sí vagy snowboard?

Figyelt kérdés
Tizennégy éves lány vagyok. Magas, sovány és nam nagyon szeretem kihúzni magam. Régebben nagyon sokat kosaraztam és nem túl jó az egyensúlyom. MeIyik sport lenne a jobb számomra?

2015. jan. 7. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik szimpatikusabb. Meg lehet tanulni mind a kettőt. Van akinek ez gyorsabban megy van akinek lassabban, de szerintem nincs olyan hogy melyik jobb valaki számára. Én jobb szeretek snowboardozni, de régen síeltem és az is jó volt csak már elég. Na jó, talán annyi hátránya van a snowboardnak hogy kényelmetlenebb felvonózni, mert síelőkre lettek tervezve ezek többnyire. De ki lehet bírni.
2015. jan. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Csicsky ***** válasza:

Itt írok a hódeszkázással kapcsolatos dolgokról (ha a hódeszkázást választanád, akkor is jobb előtte egy kicsit síelni, ha még sohasem síeltél):


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__teli-sportok__60..

2015. jan. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szépen kifejtetted, de azért nem értek egyet minden pontjával. Nyilván csak saját tapasztalatról tudok írni, lehet hogy másnál nem így van de:

-csak annyival volt könnyebb snowboardozni megtanulni síelés után hogy már nem féltem amikor lenéztem a hegytetőről. de ez fordított helyzetben meg a síelést könnyíti.

-ez az esések száma képlet max egy átlagra jó, de egyénenként teljesen eltérő lehet így nem látom sok értelmét

-hódeszkánál az a probléma hogy össze vannak rögzítve a lábak, de a kezdő síelőknél meg épphogy az a probléma hogy egyik lába erre a másik arra megy, vagy összeakadnak a lécek, így itt se mondanám egyértelmű győztesnek a síelést tanulhatóság szempontjából

-lassítani sokkal egyszerűbb hódeszkával. én még nem láttam olyan kezdőt aki nyíl egyenest ment lefelé és nem tudott elfordulni/lassítani. a kezdők majdhogynem végig az egyik élen szoktak lefelé csúszni. részemről első két nap úgy mentem mint ahogy a tollpihe esik le a földre és néha próbáltam átfordulni a másik élre aztán vagy sikerült vagy nem, de lassítani és megállni mindig tudtam.

-azt a pontot nem is értem amikor a gördeszkával hasonlítod össze. hogy hódeszkánál "emeled a hátulját"...maximum ha csinálni akarok egy 180-as fordulatot.

-vannak olyan deszkák amik leoldanak. a sícipősek ilyenek. kezdésnél jó ez, én is ilyet kölcsönöztem eleinte. de később azért jobb áttérni a rendes board-osra szerintem.

-hasra esésnél is szoktam fékezni a deszkával. nem úgy kell odavágni mint egy csákányt, de azért hatásos fékezésnél

-szerintem a sílécnél és a boardnál is kell egy kicsit szokni ha váltassz másik típusúra/méretűre, de az erős túlzás hogy másik deszkával olyan "mintha szinte nem is tudnál hódeszkázni". sílécből is van több féle (carving, freestyle, verseny, stb) azoknak is kicsit más a kezelése, de át lehet szokni egyikről a másikra. ezen kívül a síléceknél is többnyire az élét használod. arról szól az egész hogy az élén vagy kanyarodásnál. egyedül akkor vagy telitalppal amikor nyíl egyenesen száguldasz lefelé.


Szerintem a kolléga már egy kicsit túlzottan komolyan vette a szakirodalmat. Hogy inflexiós pontoknál kell kanyarodni meg egyebek. A franc se fog ilyenekre figyelni amikor csúszik lefelé. Már csak azért sem mert van amikor az inflexiós pontnál épp jön egy kisgyerek akit ki kell kerülni, vagy keskeny a pálya, stb.


Ennyit volt a kötekedésem mára :P


Szerintem mindenki vonja le a következtetéseket és ami ezek alapján jobban tetszik azt kezdje el csinálni. Aztán ha nem jön be még mindig lehet váltani.

2015. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 8. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!