Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Elmennék így snowboardozni?

Elmennék így snowboardozni?

Figyelt kérdés

Szóval januárba veszik le a gipszet a lábamról és rögtön utána mennék táborba. Érdemes így elmennem, már akinek volt ehhez hasonló konkrét tapasztalata?

Nem ma kezdtem el, de így még nem voltam vele.

Bokatörésem volt



2014. dec. 25. 11:13
 1/1 anonim válasza:

Eh! No fuking way!


Miután leveszik a lábadról a gipszet hetekig még normálisan járni sem tudsz, nemhogy egy ilyen rendkívül megerőletető sportot végezni.


Az egy dolog, hogy egyszerűen képtelen leszel megtartani a saját súlyodat a boardon csúszva (rogyasztva + a siklás miatti erős ellenállás), de szinte biztosra veheted a szalagsérüléseket is az első perecelésnél.


Az izmaid visszasatnyultak, erőhatásra nem tudnak megfelelően reagálni és a legkisebb esésnél sérülni/szakadni fognak a szalagjaid. Gyógytornázni kell, hetekkel gipszlevét után képtelen leszel normálisan csúszkálni. Egyszerűen immobilis lesz a bokád és a lábad.


Májusban törtem én is a bokámat, gipsz levétele után hetekig normálisan járni sem tudtam. A rehabilitáció minimum 1 hónap. A bokámat napokig képtelen voltam megmozdítani és a lábraállás sem volt rutinfeladat. Mankó, bokafűző kelleni fog. A snowboard teljesen felejthető, az első bukkanón szakadni fognak a szalagjaid. Már ha egyáltalán el tudsz vele indulni.

2014. dec. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!