Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Idén megy a család először...

Idén megy a család először síelni. Mit kell beszerezni és mire kell figyelni? Több kérdésem is van.

Figyelt kérdés

A legelső kérdésem az,hogy meddig kell érjen a síléc? Mondjuk ha én 168 cm vagyok, akkor mekkorát vegyek?


A másik,hogy nézegettem és újan megvenni nagyon drága minden és gondolom felesleges is. Nézegettem használtakat és úgy lényegesen olcsóbb. Mikre lenne szükség? Síléc, bot, sícipő. Még valami?


Kötelező a bukosisak? Mert a lányomat zavarja. De tudom róla, hogy ő nem fog őrölt módjára neki rohanni a fekete pályának, mert félős. Tehát én nem agattnám rá a sisakot.


Az utolsó kérdésem. Gondoljátok,hogy szükséges beszerezni síöltözéket? Nem elég rétegesen felöltözni?


2009. dec. 30. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, síoktató vagyok, remélem tudok segíteni.


Először is bukósisak kötelező! Én is nagyon jól síelek, de lehet, hogy más nem, elég ha elütnek. Löktek már fel és mentek át a fejemen, ha nem lett volna rajtam sisak, most nem ülnék itt. És nem kevés ilyen eset van. Egyébként Ausztriában 14 év alatt kötelező.


A sílécnek az álladig kell érnie, de inkább bérelj egy jó lécet, ha évente csak egyszer-kétszer mentek, mint vegyél egy olcsóbbat, ami szét is törhet.


Viccesen hangozhat, de a legfontosabb az öltözék és a cipő. Ha átázik, vagy fázol benne, esetleg kényelmetlen, az nagyon tönkre tudja vágni a síelést. Erre érdemes költeni.

2009. dec. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

a síléc mindenképp kisebb kell legyen nálad, különben nem tudsz vele kanyarodni. ha 168 centi vagy, első síelésre kb 155 centis lécre lesz szükséged.

lécet venni teljesen felesleges, mint mondtad, első alkalom, először meg kell tanulni, lehet többet nem is akarsz majd síelni.

Síléc, bot, cipő: ajánlom, hogy kölcsönözzétek. Ez a legjobb megoldás. Ott rögtön beállítják a lécet a súlyotokra, megfelelő nagyságú botot is adnak. Cipőpróbánál mindenképp akkoránál állj meg, ami SEHOL egy ici picit sem nyom, de ezt el is mondják. Hiszen abban leszel több órán keresztül.

A bukósisak nem kötelező, de mindenhol ajánlják. Engem is baromira zavar, meg húzza a nyakam, de eléggé nagyokat tudok esni, ahol igenis fontos. Azt a kevés időt, amíg legalább megtanultok síelni valamennyire, ki lehet bírni, vagy inkább lenne fejtörés és kórház? :) A kék és piros pályán is lehet nagyot esni.

Az utolsó kérdésedre: nagyon nem mindegy mit húztok fel. Az a baj, hogy a ruha eléggé drága. Mi a Hervisben vettük, noname snowboardruha, de a célnak megfelel, nem kell a legdrágábbat kiválasztani. Egy síruha vízálló, mert ha beázik egész nap abban kell legyetek, ami ugye nem kellemes, jó kis megfázást össze lehet szedni. A nadrág védve van, hogy a léc széle "ne vágja ki", van még síbérlettartó, meg légáteresztősek, szóval ilyen fullextrás, de tényleg megéri. Sínaci alá én egy sima cicanadrágot húzok, bőven elég olyan jó meleg :) Kabát alá is szellőző ruhákat húzzatok, mint mondtam, nem kellemes a saját izzadtságodban lenni 8 órán keresztül :)

Ami még kell: síszemüveg. UV szűrős, mert a hótól egyrészt hóvakságot kapsz, másrészt visszaverődik róla a fény és az uv sugarak szépen károsítják a szemet. Ha nem akartok erre beruházni, egy sima napszemüveg is megteszi ( persze uv szűrős ). A síszemüveg azért jobb, mert nem karcolódik, nem esik le. Főleg a narancssárgát ajánlják, mert a narancs kiemeli a dombokat, gödröket stb.

Kell még kesztyű, olyan amit nem dörzsöl ki a bot ( van rajta egy plussz anyag a bot helye mentén ) természetesen ez is vízálló.

Még valami: bakancsot sízoknival lehet csak próbálni. ( nem a mindenhol kapható hosszú szárú zoknira gondolok, egy picit drágább kimondottan sízoknira )


remélem tudtam segíteni ha bármi érdekel még írj privit

2009. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 8 éve snowboardozom.


Sílécekhez nem értek, de a sisak muszáj. Húgom is utálja, de anélkül nem viszem el. Megértette szerencsére, úgyhogy én meg biztonságban tudom. Cuccot neki bérelni szoktunk, nektek is ezt javaslom. Olyan 10.000 Ft-ért már lehet bérelni egy szettet (léc, kötés, bakancs), és akkor lehet menő márkájú, profi cucc, és még nagyon vigyázni se kell rá.


Ruhát szintén lehet bérelni, de venni ajánlok, mert abba bizony bele fogtok izzadni.. Egy sí kabát/nadrág egyébként nem csak melegen tart, de megakadályozza, hogy befújjon a szél, beázzon a megolvadó hótól/esőtől, sőt, a jobbakban még külön keményített párnák is vannak olyan helyeken, ahova valószínűbb, hogy esel (egy snowboardosnak például a térd és fenék résznél). Ne ezen spóroljatok, inkább a hotelen.

2009. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Az,hogy használt, nem feltétlen jelent rossz minőséget. De elgondolkodtam a kölcsönzés ötleten. De esetleg tudnátok segíteni,hogy hol letne olcsón kölcsönözni?

Valamint a sífelvonó áraira is kíváncsi lennék. Tudom helyenként különbözik, de egy hozzávetőleges árat szeretnék megtudni.

2009. dec. 30. 13:45
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok

bakancs+bot+léc bérlése általában 2-3e között mozog / nap, legalábbis itt vidéken. Hová mentek síelni? Ahol eddig én voltam, még soha nem kellett felvonódíjat fizetni, benne volt a síbérlet árában. Hány napra mentek?

2009. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hof bei Salzburgban van a szállás. Egy magánháznál. 6 napra megyünk.

Akkor rosszul mondtam bocsánat. A síbérlet árára gondoltam. De abban mi van benne?

Mert én és a férjem nem szeretnénk síelni. Esetleg csak szánkózni. De a 3 gyerek az aki síelni fog. Attól még nekünk is ki kell fizetni ezt a síbérletet?

2009. dec. 30. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:

A síbérlet ára eléggé változó. Itt vannak a Salzburg környékiek: [link] egyébként itt utána nézhetsz még sok mindennek. Ahova mi megyünk januárban kb 140Euró a 6 napos síbérlet.(Franciaország)

Ha nem síeltek, szerintem nem kell síbérletet venni, de akkor a felvonót sem használhatjátok, bár erről nem tudok nyilatkozni :)

2009. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sikolcsonzo.lap.hu -n találsz egy csomót. én is pont ma megyek bérelni páromnak cuccot + lekenetni a boardom.
2009. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!