Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Még soha nem korcsolyáztam,...

Még soha nem korcsolyáztam, és most megyek, tudnátok elméleti tanácsot adni, hogyan kezdjek majd neki ha rálépek a jégre?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Kezdetnek jó, ha nem esel el. :)

De biztosan nem egyedül mész - majd ő megmutatja a technikát.

2013. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is síeltél és nem is görkorcsolyáztál? Ami nekem a sítudásból hasznos volt, az az, hogy kissé előre kell dőlni - így egyrészt ha esel, előre esel és nem hanyatt, másrészt jobban irányítható a korcsolya vagy valami ilyesmi, a lényeg hogy jobban lehet előre dőlve. Az eséseket is meglepően "olcsón" meg lehet úszni, nem üti meg magát az ember nagyon. Ha a nadrágod átázik az esések miatt, az kellemetlen lehet (én sínadrágban mentem, de amúgy is hideg volt). Ha elesel és átmegy valaki a kezeden, akkor eléggé megsérülhet a kezed, ezért én lehetőleg kesztyűt is szoktam venni, az véd valamennyire.
2013. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és öltözz rétegesen, mert a kabát, pulóver gyorsan lemelegedhet rólad.
2013. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
77%

Csak a humor kedvéért: Nekem csak két téli sportom van: 1, a bélyeg gyűjtés, 2, és a sakk... - Egyszer már volt az életemben a lábam alatt korcsolya: ketten fogtak, hárman estünk el. Ezek után úgy gondoltam, hogy ezzel nekem már meg is volt az életem "nagy" "kűr"-e.

Az a véleményem, hogy ezt is , - mint mindent - időben kell elkezdeni...

2013. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az nem is jó, ha fognak, akkor esélyed sincs az egyensúlyra ráérezni.
2013. nov. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dunaviz válasza:

Szerintem vegyél föl egy jó vastag sapkát, mert hanyatteséskor agyrázkódást szoktak kapni. Tudod, úgy hajtsd föl az alját, hogy a tarkódnál vastag legyen.

Engem egyébként úgy tanítottak, hogy kezdjek el gyalogolni a jégen (persze korcsolyában) és egy óra séta után ráérzel hogyan tudod hajtani magadat. Az a lényeg, hogy amelyik lábad hátul van, azt egy kicsit fordítsd oldalra. Így tudod magad előre lökni. Sok sikert! ;)

2013. nov. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia.

Javaslom kicsit dőlj előre és lassan lépegess,elsőre jó ha valaki fog.Barátnőmnél bevált ez a módszer.

2013. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!