Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » 15 éve korcsolyáztam utoljára....

15 éve korcsolyáztam utoljára. Múlt héten megint elkezdtem. Mennyi idő amíg megtanulom rendesen?

Figyelt kérdés
1-1 órákra megyek csak, mert itt ahol élek, nagyon drága. Eddig 3 alkalommal voltam. Első alkalommal még állni sem tudtam a jégen, úgy elfelejtettem mindent de kb 10 perc múlva tudtam menni úgy, hogy kézen fogtak. 1 óra múlva mentem egyedül is. Másodk alkalommal már teljesen egyedul mentem, de nagyon bizonytalan voltam még. Most harmadszorra érzem azt, hogy már nem félek, nem kell fogni a kezem hogy biztonságban érezzem magam, és merek jó gyorsan is menni. Az normális hogy 15 év alatt ennyit felejt az ember és jóformán újra meg kellett tanulni az egészet? :S

2012. dec. 11. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is 15 év után kezdtem újra, és tényleg mintha újból kellett volna megtanulni. Nekem azóta sokat változott a testem (elsősorban nehezebb lett), így lehet ez is számít. No meg amit nem használunk (agyi ideg-kapcsolatok), az leépül. De ha minden évben korizunk, akkor már hamar megy a szezonális újrakezdés. Szóval szerintem ez normális!


És én is hasonló tempóban tanultam újra, viszont 1-2 hét alatt teljesen belejöttem, mert majdnem minden nap mentem! Minden alkalommal megtanultam valami újat (haladást, fékezést, stb.) Ha sikerül találnod olcsó vagy ingyenes pályát, és minél gyakrabban mész, úgy pár héten belül a pálya ördögévé válhatsz!

2012. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem járok gyakran, évente kb. 3-4 alkalommal, de van hogy annyi se.

Először görkoriztam, de azt sem sokat, jól ment, meg a korcsolyát is megtanultam hamar, 4-5 alkalom után egész jól ment.. Egyszer estem egy durvát, a fejem is bevágtam hátul, egy pillanatra asszem elé is ájultam.

Mindig csak szr kölcsönzős korikkal mentem, volt hogy életlen volt, vagy nyomott, ha lenne sajátom, sokkal jobban menne, most hogy megállt a lábam a növésben, lehet be is ruházok egyre.

2012. dec. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bárcsak mehetnék én is minden nap! Most megyek nemsoká 4. alkalommal, megpróbálom a megállást/hátrafelé menést begyakorolni:) Úgy látom hasonló tapasztalata van mindenkinek az újrakezdéssel, ezentúl minden télen megyek egy kicsit hogy ne felejtsem el ennyire.
2012. dec. 12. 08:35
 4/5 anonim ***** válasza:
A fékezés megtanulása a legfontosabb, és amíg csak a palánknak nekiütközve tudunk megállni, addig ne menjünk tömegbe, ahol váratlanul elénk csúszhatnak. Az is jó trükk, ha nem tudunk hirtelen megállni, hogy kikerüljük (akár egy lábon, törzsünk elfordításával), vagy átlépjük (ha elterülnek előttünk), de ezekhez ügyesnek kell lenni.
2012. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én elég jól lavírozok, a hátrafele menet is megy, csak a megállás nem túl jó még :(
2012. dec. 18. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!