Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » 15 évesen késő elkezdeni a...

15 évesen késő elkezdeni a műkorcsolyát/jégtáncot? Szeretném tényleg komolyan csinálni. linkeljetek légyszi iskolákat!

Figyelt kérdés
korizni már tudok kis korom óta. az iskolát kerestem én is de csak egyet találtam ami talán szóba jöhet:/

2013. okt. 19. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen. Legalábbis a versenyzéshez már nagyon késő, de azt az életformát nem is ajánlom. Napi szinten olyan edzések (és nemcsak korcsolya), hanem más (erőnléthez atlétika, balett), hogy időben is megterhelő, anyagilag is. (Én jégtáncoltam ennyi idősen)


A korcsolya ára, a ruhák, mind igencsak költséges. Ráadásul ha lány vagy, akkor fiúpartnert elég nehéz találni, mert kevés a fiú, ráadásul akkor nem veled koriznának, hanem egy olyannal, aki már ennyi idősen több nemzetközi versenyen is túl van.


Viszont megpróbálhatnád a szinkronkorcsolyát. Már Magyarországon is van csapat és ahogy láttam pár felvételt eléggé sokat fejlődtek az évek alatt. Ez pont az, amit a sok pár nélküli lánynak találtak ki.


Pl. nézd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=QPKTtCJo0Oo


Mert őszintén szólva 15 évesen kezdőként (a tudok korizni az nem elég) nem fogsz fiúpartnert találni.

2013. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát, köszönöm szépen!
2013. okt. 19. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:

15 évesen műkorcsolyázhatsz is, vannak versenyek, hobbi korcsolyázóknak is. Élsportoló dolgon nem érdemes gondolkodni, hiába vagy szupertehetség és szupergazdag, kezdőknek senki nem ad napi 3-4 óra jeget ami szükséges lenne.

A szinkronkorcsolyát én is ajánlom.

Ez pl. egy jó klub: [link]

2013. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)!
2013. okt. 25. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!