Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Szerintetek még elkezdhetem a...

Szerintetek még elkezdhetem a műkorcsolyát?

Figyelt kérdés
11 éves vagyok és nagyon szerettnék műkorcsolyázni , de nem tudom , hogy már nem vagyok -e öreg mert általában 4 évesen kezdik el csinálni . hajlékony vagyok és nagyon jól is tudok korizni . Szerintettek csináljam , és tán még versenyezhetek is mert az a vágyam

2013. jan. 2. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze érdemes, versenyezhetsz is, hobby versenyeken mindenképp, ha nagyon ügyes vagy akkor normál versenyeken is. Általában korábban kezdik, de 11 évesen még annyira nem késő. Viszont arra készülj fel, hogy csak akkor tudod behozni a lemaradásodat ha heti 5-6 jeges edzésed van minimum. Ez viszont irtó drága (maga a sportág nagyon drága, arra készülj fel).

Érdemes elgondolkodni a szinkronkorcsolyán is, pár év alatt egész jó lehetsz és akár világbajnokságra is eljuthatsz. (Műkorcsolyában erre nagyon pici az esélyed).

2013. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt a jègcsillagba Se be fogok járni . Es kb menyi lehet az ára ? Es a szinkron korcsolya milyen ?
2013. jan. 2. 22:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Jégcsillag Se nagyon jó. Árakat nem tudok mondani én nem ott korizom, de pl. egy versenykorcsolya 100 000 ft minimum. A Jégcsillagban valószínűleg Zoli vagy Zsófi lesz az edződ, mind a ketten foglalkoztak szinkronkorcsolyával, szóval ők biztos tudnak majd segíteni neked :)
2013. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
aszt tudom de nekem még csak a kezdő kell utána meg egy rendes és az csak 30 és csak a profi kerül 100 ba de még nem nincs korim mert még nem válaszoltak emile hogy befogadnak-e remélem igen ! Valaki még tud segíteni hogyan tudnék nagyon ügyes lenni vagy hogy nagyábol az első edzésre mitt vegyek fel ? (nagyon jól korizok)
2013. jan. 3. 16:22
 5/9 A kérdező kommentje:
és én jégtáncolni fogok
2013. jan. 3. 19:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Jégtánc? Hát nem a legjobb ötlet, mert oda pár is kell. Azt pedig nagyon nehéz szerezni. Nagyon kevés fiú jégtáncos van, jelenleg is több tehetséges jégtáncos lány probál párt szerezni. Még ha 5 évesen kezdted volna sem biztos, hogy lenne párod. Persze van szoló jégtánc is, de nagyon kevés verseny van szoló jégtáncosoknak.

Az, hogy nagyon jól korizol nem jelent semmit, nem a hobby korisokhoz kell viszonyítani a tudásodat. Ajánlom, hogy ne így menj le edzésre, mert hamar pof@ra fogsz esni.

11 évesen ha elkezded lehet belőled jó rekreációs koris, talán kicsit több is ha ügyes vagy. Szinkronra van még esélyed ha 100%-ot beleadsz a dologba.Jégtánc is jó lehet, de jó ha egyből úgy kezded, hogy viszel magaddal egy párt is.

2013. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mit vegyek fel az első edzèsre?
2013. jan. 4. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Kényelmes ruhát. Sok koris szoknyában edz, de kezdőként nem ajánlom. Hosszú nadrág, alatta harisnya. Fontos, hogy a nadrág ne legyen bő, mert zavarni fog. Felülre, polo, plus két ilyen pulcsi: [link]

az álá pedig:

[link]

Plusz fontos a kesztyű is. Később érdemes műkorcsolyára alkalmas ruhákat venni.

Pl: [link]

Lényeg: kényelmes legyen, nem tul meleg, de az sem jó ha megfagysz a jégen..

2013. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én 12 évesen jártam fél éve de megijedtem és abba hagytam, most elkezdtem szintén féléve járok és 16 éves vagyok már. Ez nem akadály, van egy felnőtt csoport ott anyukák sőt nagymamák is előford, szóval simán :D
2013. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!