Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni freestyle-osan síelni?

Figyelt kérdés
hogyan tudnék megtnaulni trükköket sível..ha évente egyszer egy hetet síelek..?
2009. aug. 5. 00:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Hali! 19éves srác vagyok, én elég sokat síelek, nem állítom, hogy komoly freestyle múlttal rendelkezem, de adok pár tanácsot. Az első, amit szerintem sokan elfelejtenek, hogy érezzük a lécet, ne legyen bennünk félelem, bármilyen durva pályán megyünk, szépen tudni kell a carving technikát! Ha ez még nem megy, nem baj, lehet kezdeni az ugratgatást, először érdemes egy kisebb ugratón elsajátítani magát az ugratás módszerét. Nem úgy megy, hogy csak eldob az ugrató, el is kell rugaszkodni, hogy minél több ideig maradjunk a levegőben, így később lesz időnk kivitelezni a trükköket. Videómegosztó portálokon érdemes nézegetni a videókat, van sok egyszerű trükk, érdemes a 180as fordulóval kezdeni, de ahhoz alapszinten tudnod kell hátrafele is menni:) A bonyolultabb trükkökhöz érdemes puha terepet választani, mert ha a hó mélységétől nem is tudsz megfelelően érkezni, legalább nem szeged nyakad:D Egyébként csak azt tudom szajkózni, amit az elején is írtam: tökéletesen kell érezni a legjegesebb, legmeredekebb pályákat is, mélyhósízést elsajátítani, a carving technikát kisujjból tolni:) Egyébként nem ijesztelek meg, ha ezek nincsenek is meg, alap trükköket tudod közben tanulni! Az egy hét alatt mindig figyelj arra, hogy ne csak a biztosat, a megszokottat csináld! Merj meredekebb helyekre menni, de ugyanakkor tartsd fejben, hogy első a biztonság, a lazaságért nem érdemes kockára tenni a testi épséged!
2009. aug. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen:) am ezek mind mennek..14 éves vagyok..3 éves korom óta tanulok síelni..:)köszíí
2009. aug. 5. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!