Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Carving síelés súlyeloszlás?

Carving síelés súlyeloszlás?

Figyelt kérdés
Carvingolás közben a völgy lécre vagy a hegy lécre kell jobban helyezni a súlyt.
2011. febr. 6. 10:55
 1/9 anonim válasza:
Carvingolásnál már majdnem kiegyenlítődik ez a súlyelosztás. 60%-ban völgylécen és 40%-ban a hegylécen van a súly :)
2011. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az előzőnek nincs igaza, mert nagyrészt a hegyfelöli lábadat kell terhelni. A völgydfelöli csak akkor használd ha nem vagy stabil vagy valami vészhelyzet van és ha terheled nem esel el. Ezt nem csak tapasztalatból, hanem minden egyes videó, blog, fórum (természetesen szakértő) ezt mondja: Persze lehet találni olyat is ahol ezt akarják cáfolni, de az nem igaz. Azt is tudnod kell, hogy nem mindig a carving a legjobb fajta síelés fajta. Én is carvinolgok, de ha mondjuk buckás, jeges pálya van akkor tudnod kell párhuzamos léccel is menned: Bocsi, hogy egy kicswit hosszúra sikeredett. Szóval a válaszom: hegy lécre kell terhelned. Remélem segítettem.
2011. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 qaí ***** válasza:
ivkülsőre terhelj mindig ez a legfontosabb
2011. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem meg annak nincs igaza,aki a második választ írta. Igen képzett síoktatók oktattak és tartottak elméleti előadást,amiken ott voltam. És máshol is hallottam és tudom,hogy a régi technikában volt főleg a hegy felőli lécen a súly. És ez már változott...De ezt így elméletben nehéz elmondani. Egyszerűbb,ha gyakorolatban is kipróbálod,és akkor rájössz,hogy is van a dolog.
2011. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ja bocs,egyébként első válaszoló vagyok és FÉLREÍRTAM...60% hegyléc és 40% völgyléc...
2011. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 12. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Baromi egyszerű a gyakorlatban. Próbálj carvingolni nem zárt lábbal úgy, hogy a völgylécedet terheled. A hegyléced azonnal fel fog szaladni, és jól elesel.

Vagy még jobban érezhető, hogyan is kell, ha hátrafelé mész.


Zárt lábbal a legkényelmesebb egyébként, úgy egyforma terhelést kap mindkettő.

2011. febr. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
60% hegyléc és 40% völgyléc... hát így már elfogadhatóbb, de inkább 70-30%legyen.
2011. febr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindig a hegyfelöli láb ívkülsőre.:)
2011. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!