Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hányas jégkorcsolyát vegyek,...

Hányas jégkorcsolyát vegyek, ha 39-es a lábam?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy két számmal nagyobbat kell venni a zokni miatt, és azért is, mert amikor korizok, akkor előre fog csúszni a lábam... Ez igaz? Akkor nekem 41-es kell? Vagy nem elég a 40-es?
2009. jan. 9. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Fel kell próbálni. AMúgy nekem nyolcas a lábam, és 41-es a koricipőm.
2009. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

jéééézusom, azt még én is tudom, hogy fel kell próbálni... -.-'

csak hogy arra kell-e figyelni, hogy tényleg előre fog csúszni a lábam? vagy csak azért mondta az a vki nekem, hogy előre fog csúszni, mert rá az a kori nagy volt, és volt hely benne?

2009. jan. 9. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:

ez hülyeség hogy a zokni miatt nagyobbat kell venni.felpróbálsz egy csomó méretet (zoknival) és amelyik a legjobban rásimul a lábadra azt veszed meg.nem kell se nagyobb se kisebb...Itt egy táékoztató a korcsolya vásárlásra vonatkozóan:

Maximum egy számmal vegyünk nagyobb korcsolyát, mint amekkora a láb.

• Mindig fűzzük be a korit és járkáljunk benne egy kicsit.

• Ha nagyon hosszú a fűző vájunk le belőle (kettőnél többször nem kell körbe kötni)

• Ha megvettük a korcsolyát kérdezzük meg az eladótól, hogy hogyan kell a lábra alakítani.

1. sütős: elsősorban a drágább korik, amiket elektromos sütőben kell előmelegíteni majd melegen felhúzni, de ezt csak szakember tegye

2. sima: a korik általában nem sütősek, de ezeket nehezebb a lábra alakítani, de fontos, mert törheti a lábat. Egy-két órát viseljük, esetleg sétáljunk benne, így a lábra alakul.

2009. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2009. jan. 10. 14:58
 5/5 Vikucika válasza:

Korcsolyából mindig nagyobb kell

37-es lábam van és egy 40 -es kellet nekem, amiben jól mozgott a lábam.

a gyerekemnek meg 35- ös a lába és kellet egy 37-es!

2012. nov. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!