Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » 2003-2004 körül kik voltak az...

Stewie200 kérdése:

2003-2004 körül kik voltak az úgymond sztár focisták? (Külföldön)

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok nevet lehet mondani.

Dinho, Zidane, Nistelrooy, Henry, Owen, Ronaldo, Kahn, Beckham, Shevchenko, Nedved, Raul, Scholes, R. Carlos, Ferdinand, Gerrard, Maldini, Ballack, Buffon, Trezeguet,


Próbáltam minden posztról írni pár nevet. De még lehetne sorolni.

2018. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ryan Giggs, Paul Scholes, Deco, Ronaldinho, Ronaldo Nazário, Cristiano Ronaldo, Beckham, Xavi és még jó páran.
2018. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2018. jan. 22. 14:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Mintha több jó játékos lett volna akkor, mint mostanában. Nemde? Vagy csak az idő szépíti meg a dolgokat?
2018. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amugy en is igy latom :)) en akkor meg kisgyerek voltam, es csak 1-2 nev derengett de igy hogy leirtak eszembe jutott hogy tenyleg mennyi jo jatekos volt
2018. jan. 22. 22:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak manapság túlértékelnek egy-egy játékost, és mást pedig ennek megfelelően nem értékelnek annyira, nem kap akkora figyelmet, pedig rengeteg jó játékos van, megpróbálok ugyanannyit összeszedni, és meglátjuk, h mennyivel rosszabb:


Ugye itt 23 név hangzott el, én még mondom mellé Bergkampot, Lampardot, Alan Shearert, Makélélét, Vieirat, Del Pierot, Tottit, Thuramot, Puyolt, Nestat, Cafut, Evrat, Makaayt, Drogbat, Kakát, Pirlot, Juninhot, Seedorfot, Sol Campbellt, Kluviertet, Torrest, Eto'ot, Jaap Stamot, Gallast, Rosickyt, Van der Sart, Keanet, Carricket, Zanettit, Robert Pirest, Lehmannt, Kloset, Gattusot, Morientest, Xabi Alonsot, Figot, Edgar Davidst és Petr Cecht így ez 61. Még így is maradtak ki biztosan nagy nevek, csak egy picit néztem utána (bl góllövőlista), a nagy része fejből ment.


Posztokra leosztva: 5 kapus, 12 védő, 10 védekezőbb típusú és/vagy hátravontabb középpályás, 18 támadóbb típusú, előrevont középpályás, 16 csatár


Manapság: De Bruyne, Messi, Robben, Özil, Cristiano Ronaldo, Reus, Hazard, Coutinho, Mkhitaryan, Pogba, Dele Alli, Mahrez, Kante, Thiago, Vidal, David Silva, Verratti, Modric, Kroos, Iniesta, Busquets, Suárez, Salah, Agüero, Mertens, Icardi, Higuain, Dybala, Griezmann, Neymar, Fabregas, Isco, Carvajal, Marcelo, Dani Alves, Jordi Alba, Kimmich, Marquinhos, Hummels, Ramos, Bonucci, Chiellini, Godin, Boateng, Filipe Luis, Van Dijk, Otamendi, Bellerin, Marcos Alonso, Azpilicueta, Neuer, De Gea, Oblak, Lloris, Courtois, Diego Costa, Naby Keita, Alexis Sanchez, Mbappe, Cavani, Lewandowski, Aubameyang, Müller, Pulisic, Sane, Sterling, Dembele, Pjanic, Rakitic, Gündogan, Götze, James Rodriguez, Bernardo Silva, Weigl, Casemiro, Javi Martinez


És be is fejeztem, mert most látom, h ez már 72.


Szóval, úgy gondolom semmivel sincs kevesebb sztár.


A megoldás, magyarázat az lehet a felvetésre, h mondjuk a sztárok közt is a legnagyobb sztárok 13-15 éve Ronaldinho, Zidane, Ronaldo, Roberto Carlos, Bergkamp, Henry, Scholes stb. voltak, mondjuk ennek az 7 névnek simán megfelel Hazard, Messi, Cristiano Ronaldo, Marcelo, Modric, Harry Kane, De Bruyne. A megoldás pedig az, h míg a régebbi 7est a mozdulataik, góljaik, cseleik miatt, akár a személyiségük, fizimiskájuk miatt is, sokkal nagyobb karakterek voltak (ezt még én is így gondolom), a maiakhoz képest. A cseleiket, mozdulataikat lehet nem hinnéd, de a mai játékosok is mind-mind megcsinálják, Modric már csinált is hasonlót mind Bergkamp a legendás gólja előtt, és hasonlók. Amiért esetleg nem látsz ilyen gyakran ilyen mozdulatokat az azért van, mert a foci átváltozott, sokkal intenzívebb, egész csapatra kiterjedő a védekezés, és a támadás is, így sokoldalú játékosok kellenek, de emiatt, sokkal szűkebben fogják a területeket, vagy az embereket, többet futnak, így nincs annyi helyük, lehetőségük ezt a játékosoknak megcsinálni, sokszor (kb. mindig) a hatékonyabb megoldás jobb. És itt jön be, h lehet sokan a foci istenének tartják Ronaldinhot, de a foci az nem freestyle, nem a látvány az elsődleges, sok freestyleosnak van elképesztő labdaérzéke, ezt a youtubeon is meg lehet nézni, mégse lett belőlük focista, persze nem azt mondom, Ronaldinho emellett nyilván jól is focizott, de nem teszi ez feltétlen a világ leghasznosabb játékosává. Például én a maiak közül De Bruynet, Thiago Alcantarat, Messiről még csak nem is beszélve, sokkal jobb játékosoknak tartom, mint Ronaldinhot. Lehet nem játszanak olyan látványosan, de nézd meg a játékukat jobban, vagy akár a statisztikáikat. Elképesztő passzmennyiség és pontosság mindhármuknál, rengeteg kialakított helyzet, főleg De Bruyne és Messi esetében elképesztő mennyiségű gól és gólpassz, Thiagonal meg emellett brutálmennyiségű labdaszerzés. Nem tudom Makelele anno milyen számokat hozott, mert azt még akkoriban nem mérték így (tudtommal), csak a gólt, gólpasszt, passzt, de tudom, h akkoriban ő volt a labdaszerzések királya, viszont fogadok, h nem szerzett több, vagy nem sokkal több labdát, mint Thiago, és emellett Makelele akkoriban gyakorlatilag csak szűrésre, védekezésre volt tartva, ma Thiago még emellett ad le 100+ (!) passzt meccsenként 91%os pontossággal (!) és játszik előrefele is, számos helyzetet kialakít, és gólpasszokat is ad. Talán én ebből a korból Zidanet tartottam a legnagyobb játékosnak, ő ugye egy irányító volt, manapság már nincsenek klasszikus irányítók, pont ezért amit Makelele-Thiago összevetésnél is írtam, manapság már jóval sokoldalúbb játékosok kellenek, mint akkoriban, nincs olyan, h valakit csak védekezésre, vagy irányításra tartunk fenn, másból nem igazán veszi ki a részét, ahogy manapság már a csapatok védekezését sem olyan nagy arányban végzi a védősor, az egész csapat védekezik, már az ellenfél 16osánál. Szóval manapság már csak ún. "hamis 10esek" vannak, vagy mélységi irányítók, ilyesmik, de aki a csatár mögött helyezkedik el, mint anno a 10es, és főként irányít (ez ma a hamis 10es), az manapság Özil például, én őt tartom ezen poszt legjobbjának, mint anno Zidanet, és lehet Özil nem akkora ikon, de meg kell, h mondjam, h van olyan jó játékos Özil, mint Zidane, nehéz összehasonlítani, mert ma Zidane már nem lenne hatékony, nem tudná azt játszani, mint anno, át kéne képeznie magát, ki tudja úgy mennyire lenne jó, de Özil ma legalább van akkora mestere a saját posztjának, ami egy sokoldalúbb, összetettebb szerepkör, mint Zidane anno a saját, "egyszerűbb" posztjának. Szóval úgy gondolom ez az ami a különbséget szüli, a megítélésben. Én is azt mondom, h bizonyos tekintetben az ezredforduló környéke, egészen úgy 2000es évek közepe-végéig egy nagyon szép időszak, mondhatni egy hőskor volt. Sok-sok remek irányító, szép, látványos megoldások, talán sokkal többet csilloghattak, és cifrázhatták a játékot a kreatív játékosok, talán a védők védőmunkája is látványosabb volt, pont azért mert a csapat védekezését nagy részt ők végezték, nem mint ma, viszont ma a védők is sokoldalúbbak, már tőlük megindul a támadásépítés, úgyhogy remekül kell passzolniuk, sőt, sokszor ők indítják a támadásokat, vagy alakítanak ki helyzeteket, hosszú passzaikkal, szóval már több mindent figyelembe vesznek egy védő vizsgálatánál, vagy akár itt van Ramos, aki olyan mennyiségben gyártja a gólokat, amit még emberfia nem látott. Melyik védő volt valaha képes erre, h BL döntőt, elődöntőt döntsön el, fordítson meg, vagy csak "szimplán" előnyt szerezzen a csapatának a góljával? És mindezt sorba, szezonról-szezonra? Én azt gondolom, h a "régen minden jobb volt" (vagy egyáltalán sok minden jobb lett volna) egy elég közhelyes, hamis lózung. Persze, gondolom nem erre ment ki a kérdés, csak mégis megint megpedzegettük ezt. Kövezzetek meg, de én azt gondolom, h a futball fejlődik. Mondjuk azt, h a filmművészet nem fejlődik, de azt gondolom a sportokról egyébként is általánosan kijelenthető, h fejlődnek, és mármint úgy fejlődnek, h nem szimplán változnak, hanem összetettebbé válnak, így maguk a focisták válnak jobbakká időről-időre. Arról nem is beszélve, h az egyre fejlettebb edzésmódszereknek köszönhetően, a játékosok gyorsabbak, erősebbek is lesznek, de szerintem a technikai képzés is fejlődött, vagy egyáltalán attól fejlődik, h amit az elődök már feltártak, azt ők hamar megtanulják és automatikusan csak hozzáraknak ahhoz, vagy gyorsítják azt, tehát mindenképp fejlődnek. És ugye főleg amiről eddig beszéltem az a taktika, és azt gondolom taktikailag is mindenképp fejlődik a futball, egyre komplexebbé válik, azért hasonlítsuk össze a Puskásék idejében lévő taktikát, vagy még az-az előttit, a futball kezdetekén lévőt. Igencsak primitív volt az ezredforduló utáni taktikákhoz képest. Persze ezzel nem őket és az abban dolgozó edzőket szólom le, a maguk idejében ők ugyanakkora zsenik, úttörők voltak, mert valahol el kellett kezdeni és ezt nekik kellett, ami sokkal nehezebb feladat, mint már egy jó alaphoz hozzárakni, továbbfejleszteni. De, mint edzők, játékosok, a maiak sokkal jobbak, mint a régebbiek, annál jobbak a maiak, minél régebbiekkel hasonlítjuk. Persze, mint tehetség régen is születtek akkorák, csak a futball fejlődött annyit, h a szellemileg, vagy a feltételek, felszerelések terén ma már annyival magasabb szinten állunk, h ez mind a felkészítésben, a játékosképzésben, mind a taktikában megjelenik.

2018. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, posztokra már azért nem osztottam le, mert a védőket és a kapusokat még külön tudom szedni, de írás közben jöttem rá, h a mai középpályásokat, támadókat, csak sokkal több kategóriára tudnám különszedni. Ez abból következik, h manapság nincsenek már olyan számban klasszikus centerek, akiket anno csatároknak hívtunk, és szépen külön tudtam választani a 2003-04es táborból, akik megfelelnek azoknak a maiak közül (harry kane, cavani), azokat tudom egyértelműen csatárnak hívni, amellett, hogy egyébként nyilván már az ő szerepkörük is kissé megváltozott. Persze emellett még a Messi-féle hamis 9esekre rálehet sütni, h csatár, vagy arra amit régebben Cristiano Ronaldo, ma pedig Son játszik, de manapság már sokkal jobban elmosódtak a határok, nem választódnak külön olyan élesen a szekciók egy csapaton belül. Nyilván ennek oka megint a taktika, h sokkal több mindent kell csinálniuk a játékosoknak, így többen érkeznek a kapu elé, nincsenek csak konkrétan góllövésre fenntartott játékosok, és akkor azok a csatárok, középpályásokból már régebben is többféle volt, de sokkal élesebben elkülönültek a csatároktól, és pont azért mert manapság sokoldalúbb játékosok kellenek, így a középpályásoknak is többféle szerepük van a pályán, belépnek támadásba, és védekezésbe egyaránt, ugye akik leginkább ennek az ingázásnak a megtestesítői, azok a box-to-box középpályások, egy Vidalt, pld. minek sorolsz be, védekező szellemű, vagy támadószellemű középpályás? Azért Kanté, mint a modernkori Makelele, vagy Özil, mint a modernkori Zidane, még besorolható, de Naby Keita, Thiago Alcantara, mégis mi? Régebben ugye, a 4-4-2es gyémánt alakzatba gyakorlatilag 4 védő volt, mivel a szélsővédők is szinte kizárólag védekezésre voltak sokáig fenntartva, nem jártak fel olyan szinten a támadásokhoz, mint manapság, előtte egy védekezésre fenntartott középpályás, két szélső, és egy szervezésre fenntartott, szabadon mozgó irányító. És a két csatár. Egy ilyen felállással rengetegen játszottak és ebben nem volt box-to-box középpályás. Manapaság pedig szinte minden csapatba találsz. Szóval most kicsit csapdába csaltam saját magam, felesleges lett volna összeírni, aztán később rájöttem, ezért nem próbáltam már hozzá írni a maik kapcsán ezt az összesítést, csak ez már elfelejtettem kitörölni. Na, mindegy leírtam ezt is, szerintem elég érdekes :D. De manapság ugye a szélső támadók is elég szép kapcsot jelentenek egy Özil féle játékostól a Cristiano Ronaldokig. Szélsők már nem is igazán vannak, mert a széleket bejátsszák a szélsővédők, szárnyvédők, fullbekkek, tükörszélsők. Ilyen szélső támadók vannak inkább, de abból is eléggé eltérő profilú, stílusú játékosok, és fogalmam nem volt kit soroljak csatárnak, kit már középpályásnak. Pont ettől mosódnak el úgy a határok. Például Reus mi legyen, azért nem egy Cristiano Ronaldo-féle csatár, nem is véletlen nincs annyi gólja, bár Reus kétségtelenül nagyon támadó felfogású, így őt még gondoltam legyen csatár, de már ez is nagyon necces volt. Viszont Hazard mi legyen? Egy játékos, aki ugyanott szokott elhelyezkedni a felállásban, mint Reus, ő se szerez annyi gólt, mint az igazi csatárok, de 60at passzol meccsenként, és egyik legnagyobb erőssége azzal tud lenni a csapatnak, h az elképesztő cselezőképességével, labdaügyességével, ahogy tartja, fedezi a labdát, és leköt akár 3-4 ellenfél játékost, teremti meg a területet és a helyzetet a játékostársai számára. Nem véletlen passzol ennyit, keresik őt ennyiszer a labdával, míg igazi csatárok, 20 körüli passzt adnak, Reus is úgy 35öt legfeljebb. És akkor itt van, csak, h ne legyen elég, Mkhitaryan, aki lényegében egy tök hasonló irányító, mint Özil, de nagyon sokszor kirakják a bal szélre, Özilnél jóval gólerősebb, volt anno ukrán gólkirály volt, de a Dortmundnál is rendre 10 gól felett lőtt 30 mérkőzésen. Annyi passza nincs, de 35-45 összejön neki is. Szóval ő már aztán tényleg a támadó és a középpályás közt van, attól is függ, ki milyen szerepkört szán neki épp, ha azt mondják, h 4-2-3-1be a csatár mögött és irányíts, mint Mourinho év elején, akkor elég középpályás, gyanítom Wengernél is az lesz, főleg Özil miatt, de a Shaktarban egyértelmű csatár, Tuchel pedig rendszeresen kirakta a bal szélre, és a kettő közt volt valahol, leginkább ő szervezte a Dortmund támadásait, és a 40 feletti passz meg is volt, ugyanakkor, gólokat is lőtt rendesen.
2018. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!