Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Tenisz. Ki kaphat szabadkártyá...

Tenisz. Ki kaphat szabadkártyát? Mit kell érte tennie?

Figyelt kérdés
Sosem értettem a szabadkártyás rendszert. Valaki, aki esetleg teniszezik, el tudja mondani, hogy kaphat egy versenyző szabadkártyát? Gondolom ezzel indulhat olyan versenyen, ahová egyébként nem hívták volna meg. Vagy hogy van ez? Köszi
2010. máj. 29. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

én nem vagyok annyira jártas a teniszbe(ismerem Szávay Ágit:P meg a TOP 100at nagyjából, meg a többi magyar játékost)de csak ennyi


de szabadkártyát az szokott kapni aki pl.: múlt héten egy helyi, közeli ITF tornát megnyert, felkerülhet egy WTA/ATP torna selejtezős táblára vagy főtáblára.(pl: Anna Orlik)

Vagy valaki lemondta a szereplést és így a hely megüresedik.

Vagy nagy visszatérő és a korai eredményekre hivatkozva meghívják vagy szabadkártyát kér.(Henin , Strebotnik)

A torna megrendezési jogát birtokló ország alacsonyabban rangsorolt játékosai is kaphatnak.( Kapros Anikó, Arn Gréta-> Budapest)

De a junior tehetségek is igényelhetnek egy évben talán 5 szabadkártyát( persze nem rögtön GS tornán)( Babos Timi)

2010. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem nagyjából már értem. Csak olyan gyakran hallom, hogy X.Y vagy X.X szabadkátyával indult és kerestem a google-ön, de semmilyen infó nem volt ez ügyben.
2010. máj. 30. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Az kaphattak aki egy ilyen nagyobb versenyre szeretne menni mint pl az OB ami 48-as szoval csak a legjobb 48 kerülhet be de ha pl a 32 nem megy el és nem is jelenkezettt (mert errre jelentkezni kell) akkor odakerülnek azok akik szabadkártyát kaptak. És szabadkártyát ugy lehet kapni hogy küldesz egy email-t aszem a verseny szervezöjének és ha ő meg adta az engedéjt a szabadkártyára akkor az üres helyre bekerülsz.
2012. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kri76 válasza:
Én sem tudom pontosan, csak Sampras, Agassi könyvét olvastam. Annyit tudok, hogy a verseny rendezője dönti el, Agassi pl. azért kapott valahol, mert nagyon tehetségesnek látták a kisebb versenyeredményei alapján (bár akkor még nem volt sztár).
2014. júl. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!