Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek ha egy játékos...

Szerintetek ha egy játékos visszatér a nevelőegyesületébe az a legtöbb esetben bukás?

Figyelt kérdés
Pl pályafutása végén mert nagyon sokan elbuktak ezen. Tudtok erre példákat mondani?

#csapat #játékos #futball #nevelőegyesület
2016. nov. 22. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Kevés olyan játékos van, aki ténylegesen a nevelő egyesületébe tér vissza. Inkább az első profi csapatba szoktak visszaigazolni, vagy oda, ahol igazán befutott játékosok lettek. Így hirtelen két játékos jut az eszembe, aki nevelő egyesületében focizik. Az egyik Rosicky, aki a Sparta Prágában játszik. Ezt talán lehet "bukásnak" nevezni, de szerintem nem azért igazolták le, hogy akkor majd ő ott oktatja az egész cseh első osztályt. A másik Markus Rosenberg, aki a Malmöben rúgja most a bőrt egész eredményesen. Korábbról meg nem emlékszem, hogy lett volna ilyen óriási bukás. Meg akik így visszatérnek azokat elsősorban nem azért igazolják le, hogy majd biztos megváltják a világot, hanem ilyen példaképnek állítják be őket a pályafutásuk miatt mindenki elé. Ha mondjuk egy 35+ játékos két szezon alatt két meccset játszik a nevelőegyesületében még az sem nevezhető bukásnak.

Egy másik példa. Götze, aki visszatért a Dortmundba szerintem egy olyan példa, akit te keresel, csak ő még nem a pályafutása végén van. De szerintem az bukás lesz, bár még kevés telt el a szezonból, azonban én nem látom azt, hogy olyan jót tett volna neki a váltás.

2016. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fábregas-nak pl egyértelműen nem bukás volt visszamenni a Barcelonába, inkább előrelépés. De lehetne mondani Lucas Vazquezt is.
2016. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek. Még az érdekelne hogy Rosickynek miért bukás és Götzének miért? Annyira már nem figyelem a focit, nem vagyok annyira képben.

De két meccs két szezon alatt az baromi kevés, annak nem sok értelme van. Még mindig jobb ha csere lenne és minden meccsre beállna 20 percre.

2016. nov. 23. 12:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosicky esetében azért beszélhetünk bukásról, mert ahogy visszaigazolt Prágába talán ő is többre számított 18 percnél. Eddig ugyanis annyit volt bajnokin a pályán. Persze tudjuk róla, hogy üvegcsontozatú meg minden, de talán ő is és a Prága vezetősége is többre számított. De ahogy írtam, ilyen példaképnek, aki motiválja a játékosokat, főleg a fiatalokat, annak tökéletes. Azért mégiscsak egy több, mint 100-szoros cseh válogatott, meg megjárta a Dortmundot és az Arsenalt is. De ezt döntse el mindenki magában, hogy bukásnak ítéli meg vagy sem.

Götze esete más. Ugye ő még nem a pályafutása végén van, mindössze 24 éves. Amikor elment a Dortmundtól a Bayernbe, akkor úgy ment el, hogy a világ legjobbja lehet, legalábbis az egyik legjobbja. Nos a Bayernnél nem volt meggyőző, ebben sok minden közrejátszhatott, a taktika, poszt, felállás, edző személye, edzés módszer. Mindenki többet várt tőle és tkp. úgy hagyta el a Bayernt, hogy azt mondják rá az emberek, hogy megbukott. Most visszaért a Dortmundba és őszintén megmondom, hogy ez sokat rajta nem segített. 7 bajnokin van egy gólpassza, igaz az pont a Bayern ellen. Olyan mintha teljesen kiégett volna. De még sok van a szezonból, korai megítélni, hogy bukás vagy sem.

Ahogy írtam e sorokat eszembe jutott még Fernando Torres is. Ugye ő is visszatért Madridba, hát rajta se segített sokat. Nagyjából ugyanazt hozza, mint a Chelsea-nél. Ő is kiégett tulajdonképpen. Madridban biztos nem bukásként könyvelik el, mert ott imádják az emberek, de mi, akik kívülről szemléljük, látjuk, hogy nem nagy teljesítményt nyújt.

Meg még eszembe jutott Ludovic Giuly is. Ő konkrétan oda ment vissza, ahol elkezdett futballozni. A Monts d'Or Azergues Foot-ban játszik, ami ha jól tudom ilyen megyei első osztálynak felel meg. Ez annyira nem lett bukás, hogy Giuly-ről nevezték el a stadionjukat. :D

2016. nov. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

értem köszi. Azért Rosicky megérdemelne több meccset, nem tudom milyen edző van ott lehet nem jön ki vele.

Hát a többit nem tudom de biztos több ilyen eset van/volt.

2016. nov. 23. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!