Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Fociba a 11-esnél szabályos...

Fociba a 11-esnél szabályos az, hogyha a kapus kijön a kapuból és úgy védi ki a lövést?

Figyelt kérdés

2016. jún. 21. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, amíg a tizenegyest lövő játékos nem ér a labdába, addig nem mozoghat el a gólvonalról a kapus. :)
2016. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az előző választ annyival kiegészíteném, hogy az új szabájok szerint a tizenegyesrúgásoknál a gólvonalról elmozduló kapusokat sárga lappal lehet figyelmeztetni.
2016. jún. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha pedig elmozdul róla, újrarúgatják a büntetőt.

Oldalirányban természetesen mozoghat.

2016. jún. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt a mai meccs miatt kérded?

Mert ha úgy nézzük, hogy (szerintem) jogtalanul kapták meg a spanyolok a büntetőt, akkor ezt én elnéztem volna a kapusnak, ahogy a bíró is tette, de amúgy tudtommal nem szabályos.

2016. jún. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem szabályos, de általában nem fújják le. Nyilván látja az esetet a bíró/alapvonali bíró de nem szokás ezért újra rúgatni. Erre kellene egy szabály hogy vagy legyen engedélyezett vagy fújják le. Az a nehéz kérdés, hogy mi van ha újra kéne rúgatni a büntetőt a kapus szabálytalansága miatt, de a játékos berúgja a büntetőt. Ha újrarúgatják és kihagyja akkor a vétlen csapat bűnhődik gyakorlatilag. Ezért nem szokták szerintem befújni .
2016. jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem berúgott büntetőnél abszolút nem fújják ezt, amolyan "előnyszabály" jelleggel. Kihagyottnál volt már olyan, hogy egymás után kétszer újrarúgatták, mert előrébb jött a kapus, és mindkettőt kiütötte, majd a harmadik bement.

Mindenesetre jó lenne, ha egységesen fújnák, ha már bevezették. A tegnapinál pl. szerintem már nagyon kinn volt a kapus. (Más kérdés, hogy a büntető akkora kamu volt, hogy mondhatnánk, hogy a labda nem hazudott...)

2016. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kaphat a kapus piros lapot? Olyankor mivan?
2016. jún. 22. 11:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Kaphat. Ha van a csapatnak cserelehetősége, akkor egy mezőnyjátékos helyére felhozhatják a cserekapust, ha nincs, akkor egy mezőnyjátékos "beöltözik" kapusnak. :)
2016. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Volt már olyan meccs hogy nagyon sok piros lap volt a pályán?
2016. jún. 22. 13:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egy csapat megkapja az ötödik piros lapot, akkor automatikusan veszít.
2016. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!