Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Fociban szabályos, hogy...

Fociban szabályos, hogy amikor a kapus kirúgja kézből a labdát, és még csak a kezéből kiengedi a labdát, hogy elrúgja, akkor a támadó elpöcköli, és berúgja?

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 00:05
 1/8 Pál Gergő válasza:
Szerintem nem szabályos , a kapustól nem lehet elvenni a labdát ! Meg kell várni míg kirúgja , utána lehet hozzányúlni a játékosoknak
2012. máj. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fiú jó kérdés, neten van egy videó, kapus nézi kinek kellene kirugni, bedobja a földre a labdát amikor hátulról valaki megjelenik és rúgja a gólt.
2012. máj. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ!

Ha a játékvezető kirúgást ítélt, akkor semmiképpen, mert a labda még nincs is játékban.

Ha a kapus megfogta a labdát, de a játék folyamatos akkor azt kell vizsgálni, hogy az ötösön belül van-e a kapus vagy nincs. Ha belül van, akkor kapustámadás, tehát szabálytalan.

Ha az ötösön kívül van, akkor ha a bíró nem minősíti nem veszélyes a támadásnak, akkor simán elveheti így is a labdát egy (béna) kapustól!

2012. máj. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
* ha a bíró nem minősíti veszélyes támadásnak
2012. máj. 26. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=x73SRjWdrIA


erre gondolsz ha jól értem, ez szabályos gól kellett volna hogy legyen

2012. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pál Gergő válasza:
Ez nem szabályos !!!!!!! A Kapus rúgja ki a labdát erre a játékos bele nyúl ?? Szabálytalan , egyértelmű !!! Jól döntött a bíró
2012. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem szabályos.


A FIFA szabályzat magyarázata szerint:


"Nem megengedett, hogy a kapusok a kezükben 6 másodpercnél tovább birtokolják a labdát. Úgy tekintjük, hogy a kapus birtokolja a labdát

 amíg a labda a kezei között vagy a keze és bármilyen felület (pl. talaj vagy a saját teste) között van

 amíg a labdát a kinyújtott, nyitott kezén tartja

 amíg pattogtatja talajra vagy feldobja a levegőbe.


Nem támadhatja ellenfele a labdát kezével birtokló kapust."


Tehát ebben az esetben úgy kell tekinteni, hogy a kapus kézzel birtokolta a labdát, és nem szabad megtámadni.

2012. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én olyan videót is láttam mikor a kapus csak fél kézzel tartja az a labdát és a gyerek kifejeli a kezéből és berúgja.A bíró megadta.

Ha a kapus csak fél kézzel érinti/fogja a labdát akkor az még "támadható" nem?

2012. máj. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!