Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi az 5. játékvezető feladata?

Mi az 5. játékvezető feladata?

Figyelt kérdés
A labdarúgásban. (A google csak irreleváns találatokat ad.)

2016. jún. 11. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Otodik jatekvezeto nincs abban az ertelemben amire te gondolsz. Van a biro plusz ket asszisztens, es van az un. negyedik jatekvezeto, aki felmutatja a hosszabitast jelzo tablat, ellenorzi a beallo cserejatekosok felszereleset, fegyelmezi a ket stabot, es serules eseten helyettesiti a serult birot/partjelzot. Nagyobb, fokent nemzetkozi meccseken ezen kivul meg van plusz ket ember, ok az alapvonali jatekvezetok. Tehat ha ot embert latsz a kezdokorben allni, az a biro, 2 partjelzo/asszisztens es 2 alapvonali jatekvezeto. A negyedik biro nem all oda.
2016. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi.


Ma olvastam róla, hogy van. Én is csodálkoztam. Ha van két alapvonali bíró, akkor már hat lenne.

Most már értem, csak hülyén írták!

"Kassai Viktor segítői Ring György (35), Tóth Vencel (38), Bognár Tamás (37) és Farkas Ádám (34) lesznek, negyedik játékvezetőként pedig a holland Björn Kuipers (43) működik közre."


Ezt írta a Blikk. Ebből világos, hogy 6-an vannak. Na de egy másik portálon ötödikként volt nevesítve az egyik, holott így hat ember van. Akkor nem lehet ötödikről beszélni, ahogyan a partjelzőt sem nevezzük második- vagy harmadiknak, amikor konkrétan hivatkozunk rájuk, csak általános értelemben.

Csak közben meg egy másik portálon ott volt egy képernyőkép, ahol csak az 5 magyar név volt felsorolva.

Ez a két tényező zavart meg engem.

2016. jún. 11. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!