Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ez most rossz technika?

Ez most rossz technika?

Figyelt kérdés
Kosarazás közben lehet úgy kosarat dobni, hogy közben a két kéz a ladba két oldalán van? De nem úgy, hogy az egyik alul támasztja a labdát, a másik kicsit oldalt feljebb, hanem úgy, hogy a kezek egy szintben vannak a labda két oldalán? Valaki segítsen, légy szíves.

2016. máj. 28. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, lehetni lehet, de nem természetes, és még ha nagyon be is gyakorlod, akkor sem lesz olyan hatékony, mintha egy jó dobómozdulatot tanulnál meg. Sokkal jobban elmegy jobbra-balra a labda, ha így dobsz, mivel full egyszerre kell elengedned a két kezeddel, hogy egyenesen menjen. Plusz "ráborítani" se tudsz a labdára a kezeddel a dobásnál.

Jobban megéri erőltetni egy kicsit valami átlagos dobómozdulatra hajazó dobást. Elég gyorsan bele lehet szokni. :)

2016. máj. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
egyebkent nekem ugy hatekonyabb, ha ket kezzel dobom. Messzebrol is és pontosabban megy a kosárba.
2016. máj. 28. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert be van rögzülve a mozdulat. :)
2016. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 asewnasz válasza:
A kosárlabdában nem így kell donbi sztem errol szokj le. Masreszt nem lesz jo jump shot od sem, step back bol nem tudsz majd tudni ezzel a teknikával jol dobni, es nagyon konnyen védik ha igy dobsz. Úgyhogy hajra a normál teknika ezerszer hatékonyabb
2016. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem teljesen jó. Az oké hogy nem úgy kéne de ha az rögzült be és jól is dobsz úgy akkor... Én például úgy dobok hármason kívülről, de mivel tudom hogy nem jó módszer, (és az edzőm is mondta) ezért azon belül már gyakorlom a hagyományosat.
2016. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!