Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kézilabda szabályok/hogyan...

Kézilabda szabályok/hogyan fejlődhetnék?

Figyelt kérdés
Holnap felelni fogok tesiből (igen, nálunk ilyen is van), letudnátok nekem írni érthetően a szabályokat?:) Valamint tippek, hogy hogyan lehetnék jobb benne, mert borzalmas vagyok?!:D Félek a labdától, és így sosem tudom elkapni, minden órán bénázok, nagyon ciki..

2016. máj. 26. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Na, akkor most elmondom, mi a kézilabda dióhéjban.

Egy csapatot hét ember alkot, hat mezőnyjátékos (egy irányító, egy beállós, két átlövő és két szélső), valamint egy kapus. A játékidő 2x 30 perc. A pálya vonalai közül a kézi szempontjából ezek a legfontosabbak: alapvonal,oldalvonal, középvonal, hatos-, hetes-, és kilenc és vonal. A játékosok célja az ellenfél kapujába juttatni a labdát, ezzel gólt szerezve. A kapus mozgásterülete a hatos vonalon belül van, amíg itt tartózkodik, lábbal is hozzáérhet a labdához, ami a mezőnyjátékosoknak tilos. Ha viszont elhagyja a területét, rá is vonatkoznak a mezőnyjátékosokat érintő szabályok. Ha a pályán szabálytalanság történik, a sértett csapat szabaddobást, durvább vétség esetén az egyik lövő büntetődobást végezhet el. Ha a labda kimegy a pályáról, a nem vétkes csapat bedobást végez el.

Szerintem mindent leírtam, ami egy felelethez elég.

És ha nincs labdaérzéked, félsz tőle, inkább ne próbálkozz, mert csúnya sérülés lehet a vége. Igaz, suliban még nem vérre megy a játék. Keress valakit, akivel gyakorolhatod a passzokat, mert ha megszokod a labdát, talán félni se fogsz tőle, amikor feléd dobják.

Sok sikert a felelethez! ;)

2016. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2016. máj. 26. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!