Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek melyik a legerőseb...

Szerintetek melyik a legerősebb futball bajnokság (játékosok összértékét, meccsek színvonalát, átlagnézőszámot, stadionok felszereltségét, minőségét)?

Figyelt kérdés

A spanyol, német, angol, olasz és francia bajnokságok közül (gondolom egyébként sem írtatok volna ezeken kívül mást).

Az előbbiekben felsorolt bajnokságokat sorba is állíthatjátok.



2016. ápr. 28. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Játékosok összértékét tekintve a Premier League van egyértelműen az első helyen. A PL-ben értékeket tekintve a Sunderland van utolsó helyen, átlagban egy játékosuk 3,7 millió eurót ér. Ez azért elég magas szám a többi bajnokság utolsójához viszonyítva. (Las Palmas-1,22; Darmstadt-838e; Frosinone-1,33; Ajaccio-826e) Összességében az angol első osztály 4,4 milliárd eurót ér. A spanyol csupán 3,24 milliárdot, de ennek ellenére eredményességben az utóbbi években kenterbe veri elég rendesen az angolt. Harmadik helyen Serie A a maga 2,57 milliárdjával, utána a német 2,4-el(itt megjegyezném, hogy csak 18 csapat van és nemhogy az olaszt, de még az angolt is előzi az utóbbi évek eredményei alapján). A végén a francia van, de ott kb. csak a PSG, mely valamit feltud mutatni. Nem is csoda, hogy az UEFA-nál a portugáloknak is több pontjuk jelenleg.


Színvonalt tekintve ez mindenkinél szubjektív szerintem. Ki melyiket szereti inkább. Én angolt, németet és olaszt nézek többnyire. E három közül az olasznál fordul elő gyakrabban, hogy nem hozza az általam elvárt minőséget. Például múltkor láttam egy Norwich-Sunderland(0:3) meccset. Két kiesőjelölt csapat, de nagyon izgalmas meccset játszottak. Most hétvégén a Frosinone-Palermo(0:2) meccs a közelében sem volt, pedig ott is a kiesés ellen megy a nagy harc. És azt hiszem a Hamburg-Werder Bremen(2:1) meccset is most hétvégén láttam és az is nagyon jó volt. Pedig szintén alsóházi csapatok csatáztak. Ha egy sorrendet kellene felállítani, akkor angol német/spanyol(bemerem írni annak ellenére, hogy nem nézem, de hallomásból tudom, hogy ott is elég magas szinten játsszák a futballt) és olasz, valamint francia.


Átlagnézőszámot tekintve nagyon jól állnak a németek. A stadionok nagyobbik része majdhogynem 100%-os kihasználtságon működik. De Angliában is nagyon megtelnek, még a kis csapatok meccsein is. Ugyanez már nem mondható el a spanyoloknál, ott azért lehet szép számmal üres helyeket találni. Olaszban mára félig, ha megtelnek a stadionok. A francia első osztályban meg kb olyan 60-70% körül lehet a kihasználtság. De ott is eléggé változó. Egy PSG vagy Lyon meccsein azért sokan vannak nagyon.


Stadionok felszereltségében szintén a németek járnak elől. Ott a futballklubok környékén egy-két kivételtől eltekintve infrastruktúrálisan minden nagyon rendben van. De elmondható ez azért a spanyol csapatok többségére, a franciákra is(nem véletlen rendeznek EB-t). Az angolok is rendben vannak. Olaszban azért akadnak botrányos állapotú stadionok. A Carpi pl. a Modena pályáját használja, mert a sajátja annyira gyenge. De a Juve létesítménye meg kifogástalan. Tehát vannak azért különbségek.


A felsorolt szempontokat összevetve azt mondom, hogy az angol a legerősebb, majd jön a spanyol/német, olasz és végül a francia.

2016. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
A technikai kerdesekben, a nezoszamban es az osszertekben az angol jar az elen, azonban a csapatok jelenlegi erosseget nezve (az elmult 5 ev alapjan) egyertelmuen a spanyol a vilag legerosebb bajnoksaga, a vilag legerosebb csapataival. Utanuk jon az angol, nemet, olasz es francia.
2016. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, nagyjából nekem is ezek voltak a gondolataim, de jó meghallgatni mások véleményét is.


Alapjába véve az eredményesség a fő szempont (de nem az egyetlen), és ebben tényleg a spanyol csapatok járnak az élen.

Ez szerintem nem is meglepő, mivel a világ két legjobb csapata ott van (Real Madrid, Barcelona, de ide sorolható szerintem az Atletico Madrid is). A németeknél csak a Bayern München veszi fel az előbbiekkel a versenyt (talán még a Dortmund). Az angoloknál elvileg van több ilyen csapat is, de ennek ellenére nincsenek benne rendszerint pl. a BL döntőkben sem (legutóbb ha jól emlékszem 2010-ben a Manchester United). Egyébként Manchester United, Arsenal, Chelsea, Manchester City mind ott vannak a világelső csapatok között. (Most a Premier Ligue elég "elkorcsosodott", egyáltalán nem papírforma alapján áll. Be-bebetliznek az előbb említett csapatok is.)

Az olaszok már minden szempotból le vannak maradva a franciákkal egyetemben. Juventus, PSG azért olyan csapatok, amelyek szintén bármikor eljuthatnának mondjuk a BL döntőig.

2016. ápr. 29. 16:03
 4/5 A kérdező kommentje:

Az előző gondolatmenetemhez még annyit fűznék, hogy ha akár az egész világ további bajnokságait nézzük, akkor sem találunk olyan csapatot, amit besorolhatnánk az említettek közé (kivéve persze a Fradit😝).


A mostani BL döntő pedig szerintem a Madrid és a Madrid között (Real és Atletico😉) fog eldőlni, a Real javára.

2016. ápr. 29. 16:12
 5/5 DzsudzsiFan123 ***** válasza:
69%
liga BBVA
2016. máj. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!