Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kosarzok lassan másfél éve de...

Kosarzok lassan másfél éve de nem vagyok valami gyors és dinamikus hiába vagyok 195 cm nem érem fel a gyürűt ezen szeretnék változtatni hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
heti 2x van edzés sajnos egy kicsit tulsulyos vagyok és az álloképeségemet és gyorsaságomat kéne fejléeszteni de eza heti 2x edzéssel igen nehéz mit ajállatok hogyan probáljam fejleszteni a fent leirt dolgokat

2015. okt. 29. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A kicsi túlsúly az inkább Turkoglu, vagy inkább Glen Davis formát jelent? Nem mindegy, mint ahogyan a kor sem.

Állóképességre bármi jó, ami hosszan magasan tartja a pulzusodat. Futás, biciklizés, úszás, kettlebell - swing, nagy ismétlésszámú guggolás törpe súllyal, stb.

Gyorsaságot pedig sprinttel.

Legegyszerűbb a kettőt egyszerre úgy, hogy kimész egy futópályára, és a két ívben lassan kocogsz, az egyenesekben sprint (3 kör), utána pedig egyenletes tempójú futás (3-5 kör), és ebből elfáradásig + 1 ismétlés. Amikor már érzed, hogy kifulladtál, akkor még egy mindkettőből, de akkor is rakd bele a sprintbe amit csak bírsz. A túlsúly helyes étkezéssel sportoló életmód mellett pedig el kell hogy tűnjön. Minimális cukor, finomliszt bevitel, helyette minőségi szénhidrátok (durumliszt, rizs, zab), plusz elegendő fehérjebevitel.

2015. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
inkább glenre hasolitok és 16 éves vagyok
2015. okt. 30. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor "egyszerű" az út a robbanékonysághoz. Zsír le, izom fel. :)


Először kardio, helyes étkezés, plusz ízületek erősítése. Amikor lemegy egy kis tömeg, és megerősödnek a bokák, térdek, akkor pedig jöhet az edzés. Ha tényleg odafigyelsz, és elszánt vagy, egy év alatt hihetetlen változáson mehetsz át.


Kitartást a céljaidhoz! :)

2015. okt. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm és remélem lesz elégkitartásom =)
2015. okt. 30. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!