Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A baseballban mit jelentenek...

A baseballban mit jelentenek ezek a kifejezések?

Figyelt kérdés

Error, 2B-dupla, 3B-tripla, hazafutás, left on base, run batted in, base on balls, ellopott bázisok

A wikipediát néztem már, de nem nagyon tudtam rájönni. Ja meg a pontozást se tudom, hogy mikor miért hány pontot kapnak.



2015. júl. 3. 08:59
 1/6 anonim válasza:
50%
Azthiszem, hogy a pontokat a kiejtések számaval megeggyezik. Pl az egyik csapat megszerzi a labdát és átpasszolja egy olyannak aki egy bázison van. Az ellenfél játékosa is bázisra akar jutni. Ha a labdát előbb kapja el a bázison várakozó játékos akkor az ellenfél játekosa kiesett. Utánna aki kiejtett egy játékost az átpaszolhatja egy másiknak, aki szintén ugyanígy kiejthet egy másikat ugyanígy. A többit én sem tudom.
2015. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
50%
A hazafutás olyasmi, hogy az ütő játékos nagyon messzkre üti a ladbát, és végigszalad, az összes bázison, egyenesen vissza a fogóig. Szerintem ezt jelenti. Remélem, hogy nem vezetlek férre.
2015. júl. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2: egész pontosan kiüti a pályáról, ahonnan értelemszerűen már nem lehet visszahozni.
2015. júl. 8. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

most a pontozást magyarázom.Akkor kapsz pontot ha visszaérsz oda ahonnan inultál azaz a homeplate re és akkor 1 et kapsz ,mert minden beért futó CSAKIS 1 pontot ér ha hazafutott .


Error:ha rontottál(Pl nem kaptad el a labdát,rosszul/rossz helyre dobtad,későn/korán futottál ezért kiejtettekijesmi)


2B-dupla:olyat ütöttél amiből a "második" bézre értél


3B-tripla:itt meg a harmadikra értél az ütésből :)


hazafutás:amiért ponbtot kapsz(ott írtam elején)


ellopot bázisok:egyszerűbben ;lopás : ez azt jelenti hogy nem ütésből értél basere hanem amikor lengetés után/előtt (felnőtteknél már akkor leadelhetsz mimkor még csak a dobónál van a labda ,gyerekeknél mikor már elment a base fölött) leadeltél átfutottál anélkül hogy kiejtenének :)


a többire sorry nem tudom a választ mert még csak majoros vagyok és még sokat kell tanulnom de már 2 éve játszok és elég sokat tudok szituációkhoz mérten ;)


12/L

2015. aug. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt a lengetéses dolgot nem értem, ütés nélkül hogy lehet futni? Amúgy kösz szépen :)
2015. aug. 30. 13:48
 6/6 smarcell97 válasza:
100%

Error: Hiba a védelemnél, például addig szerencsétlenkedik a labdával, hogy a futó beér, pedig simán ki tudta volna dobni, ha nem bénázik. Vagy éppen 2 méter közelségből dobná a labdát a társának, hogy kiejtsék a futót, de sikerül kidobnia a pályáról. Tehát hibázik.

Hazafutás: Home Run, kiüti a labdát a stadionból, visszatérhet a bázisok megérintésével a hazai bázisra, anélkül, hogy a védelem bármit tenne, hisz a labda nincs a pályán.

Left On Base: Ha valaki feláll ütni, az vagy kiesik, vagy elüti a labdát. Utóbbi esetben is még kieshet, de jobb esetben elér az egyik bázisra. Ezután vagy tavábbfuthat a játékrész (inning) során, vagy kiejtik, illetve ha véget ér a játékrész, és ő azalatt ott maradt, akkor van Left On Base.

Run Batted In: RBI Ha valaki elüti a labdát, és közben állnak fent futók a bázisokon, ha valaki hazaér, akkor az egy futás. Na annak, aki elütötte, beírnak egy RBI-t, azaz az ütéséből pontot értek el.

Base On Balls: Walk azaz séta. 4 ballt dob a dobó, és ezáltal sétálhat a támadójátékos az első bázisra. Akkor is ez van, ha megdobja az ütőt a dobó.

A többit előttem kifejtették.

2015. okt. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!