Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan tartsam fejben a...

Hogyan tartsam fejben a kosárlabdában azt a sok cselt?

Figyelt kérdés
Tapasztaltabb játékosok ti hogyan tartjátok fejben azt a millió cselt? sokszor van az hogy a játék hevében 1-2 cselt használok vagy improvizálok ami nem jön mindig ki jól. Pedig annyit ismerek... A másik hogy például betörök és egy euro step kijönne és mondjuk az után jut eszembe hogy már ütköztünk és fault...

2015. jún. 13. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolni gyakorolni gyakorolni... Legyen ösztönös, ha fejben kell tarta od az már régen rossz.
2015. jún. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én még ilyet az életbe nem hallottam, hogy fejben tartani a cseleket, pedig 18 éve kosarazok. Sőt, konkrétan fogalmam sincs, hogy van-e egyáltalán nevük a cseleknek. Egyszerűen magától jön. Ösztönösen tudom, hogy merre kell mozognom, mikor kell megállnom, mikor kell merre húznom a labdát, hogy az ellenfelet megtáncoltassam, majd elvigyem mellette. Ez gyakorlás, semmi más. Nem cseleket kell tanulni, hanem labdavezetés. Biztos labdakezelésed kell, hogy legyen mind két kézzel és akkor a cselek jönni fognak maguktól.
2015. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem :) hát én 2 éve szóval lehet ez az oka :D néha ráállok 1-2 cselre és végig az megy mert más még nem jön... viszont ha eszembe jut azt is benyomom :) köszönöm a válaszokat
2015. jún. 13. 14:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Van néhány "csel", inkább mozdulat ami nem jön egyből. Nba-s játékosok is olykor olykor tanítják így a csapattársukat. Youtube-n rengeteg oktató videót lehet találni, onnan nézz szét, és csak amik igazán hasznosak azokat nagyon gyakorold be. Rutinszerűen kell menniük. A Eurostep-nek ösztönből kell jönnie.

-Gyakorolj be mozdulatokat.

-meccsezz lent a pályán minél többet (lehetőleg minden nap), használd őket.

2015. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!