Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi az a play off a kosárlabdában?

Mi az a play off a kosárlabdában?

Figyelt kérdés

A középszakaszban kisorsolják hogy ki ki ellen játszik?

Előre is Köszi



#kosárlabda #Playoffs #középszakasz
2015. ápr. 18. 11:26
 1/4 Roxymatic válasza:
rájátszás...egyenes kiesési szakasz
2015. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én az NBA-t ismerem. Európában nem tudom, hogy van. A playoff magyarul a rájátszás. "Középszakasz" pedig nincs, hanem alapszakasznak hívják.


Az alapszakasz előtt sorsolják ki előre, hogy ki kivel fog játszani az alapszakaszban. Van két főcsoport (kelet és nyugat). A csapatok a főcsoporton belüliekkel játszanak 3-4 mérkőzést, a másik főcsoporthoz tartozókkal pedig 2-3 mérkőzést. Az alapszakasz elkezdődik általában valamikor október környékén és éppen most lett vége szerdán azt hiszem, tehát április közepe táján. Tehát az alapszakaszban lejátssza mindenki azt a 82 mérkőzését és aszerint rangsorolják a csapatokat - külön keleten és nyugaton - hogy ki mennyi meccset nyert és veszített. És ez alapján kapnak egy mutatót, mint pl. idén a Golden State 67-15 mutatóval lett a legjobb. Tehát a 82 meccsből 67-et nyert és 15-öt veszített. Ez alapján összeáll egy ranglista a keleti főcsoportban és a nyugatiban is. Az alapszakaszban pedig a két főcsoport 8 legjobb csapata versenyzik olyan módon, hogy az 1. helyen álló kezd a 8. helyen állóval, a 2. a 7.-kel, a 3. a 6.-kal, a 4. az 5.-kel és így tovább. Addig megy a párharc, amíg valaki 4-szer meg nem veri az ellenfelet. Tehát legjobb esetben 4 mérkőzést játszanak, legrosszabb esetben pedig 7-et. Aztán az 1. és a 8. párharcából győztesen kikerült csapat játszik a 4. és az 5. párharcából kikerült csapattal. A 3. és a 6. győztese pedig a 2. és a 7. győztesével. És így tovább. A végén két csapat küzd meg egymással mind két főcsoportban, ezt hívjuk főcsoport döntőnek. És legvégén pedig a két főcsoport győztes csap össze a trófeáért és így ő lesz a bajnok abban szakaszban. Tehát a kelet legjobbja a nyugat legjobbjával.

Na így működik a dolog.


Személyes véleményem, hogy nekem nem nagyon tetszik ez a kelet-nyugat dolog, mert így nem a 16 legjobb csapat küzd a rájátszásban, hanem a keleti legjobb 8 a nyugati legjobb 8-cal. Ami azért baj, mert amíg a 90-es években a keleti főcsoport, úgy most az utóbbi pár évben a nyugati főcsoport az erősebb, tehát nem kiegyenlített a két főcsoport, de persze hogyan is lehetne az. Tehát az a csapat, aki keleten a 8-ik helyen bejut a rájátszásba, nyugaton a 10-11 hely környékén végezne és ez így nem jó. Másfelől pedig a nyugatiak brutális mérkőzés sorozatokat zúznak le mire valaki a döntőbe ér, míg keleten, van aki majdnem 4-0 -ás mérkőzésekkel jut el a döntőig, ami azért a játékosoknak se mindegy, hogy a döntőre mennyire kipihenten kezdenek neki. Szóval szerintem sokkal izgalmasabb lenne az NBA, ha eltörölnék a főcsoportokat és véletlenszerű sorsolással játszanának egymás ellen a csapatok, majd a rájátszásban a valóban legjobb 16 csapat venne részt.

2015. ápr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elírtam, tehát:

*A rájátszásban (playoff) pedig a két főcsoport 8 legjobb csapata versenyzik olyan módon, hogy...

2015. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😊
2015. ápr. 19. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!