Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha egy kosárlabdázó kézre...

Ha egy kosárlabdázó kézre erősít, milyen mértékkel romlik a dobási technika és hatékonyság?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet kompenzálni? Van valami hatékony edzésterv? Középtávoli dobásban és hármasban fejlődnék. Az eddigi teljesítményem nem szeretném rontani, ám fejlődni annál inkább. Hiába vagyok viszonylag hatékony kinti dobó, ha fizikumra nem vagyok tökéletes. Például egy intenzív betörés (bokasérülés miatt is) gondot okoz.

2015. jún. 1. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A nagy bicepsz, és a kötött izomzat el tudja vinni a dobást.

Ha csak jobb fizikumot akarsz, ahhoz viszont nem kell testépítő kar. Eddz törzsre (has, hát, oldalsó hasizmok), mellre, combra, vádlira a lábszárak, bokák megerősítése érdekében. Karra kisebb súlyzók, kisebb intenzitás, húzódzkodás, sok nyújtás, hogy ne kössön az izom, és közben sok dobálgatás. Ha érzed, hogy megy el a dobás, változtass a kar edzésen.

2015. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Reméltem, hogy ide találsz, GYK-n te vagy a legjobban képben a témában. Köszönöm, zöld pacsi megy is! :)
2015. jún. 2. 22:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Na azért ilyen nagy kijelentéseket ne tegyünk, vannak szerintem itt nálam okosabb, tapasztaltabb emberek. Én csak hobbikosaras vagyok/voltam :D
2015. jún. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!