Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Itthon miért a kézilabdát...

Itthon miért a kézilabdát támogatják a foci helyett?

Figyelt kérdés
Tegnap néztem a Barca-Veszprém BL döntőt és felvetődött bennem a kérdés, hogy ennek a sikernek a töredékét (minden 2. vagy 3. évben csoportkör az európai porondon) miért nem tudjuk elérni a fociban. Persze laikusként gondolom a kézilabdába kevesebb pénzt kell invesztálni, de nem véletlenül vannak világsztárok a Veszprémben, gondolom nem kereshetnek olyan keveset, ha jövőre is a BL győzelem a cél. Ha lenne legalább két 20 millió euró feletti költségvetéssel rendelkező csapatunk (Fradi, Vidi), akkor elérhetnénk a környező országok szintjét (Steaua, Salzburg,Viktoria Plzen).

2015. jún. 1. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lol, ez a kérdés komoly? Te tényleg úgy látod, hogy nem a focit pénzelik?

...

Magyaroraszágról beszélünk?

2015. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor egy kis összehasonlítás:

Videoton: [link]


vs


RB Salzburg: [link]

Steaua: [link]


Érdemes megnézni a "total market value" alatti számokat, ráadásul ez a két csapat még a lesajnált EL-ben sem tud komolyabb eredményt felmutatni a csoportból való továbbjutásnál, ami a gyengébb Vidinek is anno majdnem összejött (a Salzburg pedig évek óta nem tud továbbjutni a BL rájátszáson). Akkor mégis miért várjuk el egy magyar csapattól a jó nemzetközi szereplést.

2015. jún. 1. 14:55
 3/9 anonim ***** válasza:
A kézilabdába sokkal kevesebb pénzt kell tolni. A világ legjobban kereső kézilabdása 10 millió eurót kap egy évben, ennyit több tucat futballista keres. Így arányosan egy klasszis kézilabdázót sokkal kevesebb pénzért ide lehet csábítani.
2015. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a steuát magyar ember nem írja nagy betűvel..
2015. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: "a steuát magyar ember nem írja nagy betűvel."


Magyarember, mi az a "steua"? Ha egy hatbetűs név leírása ilyen kihívást jelent, akkor nem kéne itt az észt osztani...

2015. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
jól van, ne ugassál itt román kutya:D
2015. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hát én így is sokallom azt a pénzt,amit a magyar fociba beleölnek,mert már most sem áll arányban vele a produktum. Mondjuk én nem is a klubokkal foglalkoznék,hanem a válogatottal.Illetve persze,a klubokkal is,de inkább csak az utánpótlás terén.Aki tehetséges,menjen "légiósnak",mert ebben a magyar bajnokságban,csak "elmerülni" lehet hosszú távon.29 éve nem voltunk nagy világversenyen.Lassan mindenki megfordul legalább egy EB-n,vagy VB-n,csak mi nem.De tétmeccsen,komoly ellenfelekkel még kiugró eredményeink sincsenek,vagy csak elvétve.A mostani sorozatban,érdemes megnézni Lengyelország,Izland,Szlovákia,vagy akár Albánia eredményeit(és milyen ellenfelekkel!).Az viszont biztos,hogy klubszinten soha nem vehetjük fel a versenyt az angol,német,olasz,spanyol,stb. klubokkal,kézilabdában igen.Egy egy csoportkörbe persze bekerülhetünk,a futball BL-ben is,de akkor már inkább a kézilabda BL döntője. Amúgy én azt olvastam,hogy a Veszprém költségvetése 6milliárd euró.Az általad írt 20milliárdból,már többszörös BL-győztesek lennének,míg fociban leesne pár csoportkörbe jutás.
2015. jún. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: "...Amúgy én azt olvastam,hogy a Veszprém költségvetése 6milliárd euró"...


Három nulla pluszban mit számít, nem? 6millió ajróból még egy nyamvadt stadionra se futná Veszprémben ;-)

2015. jún. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jogos,többnyire forintmilliárdokban gondolkodom az ilyen témáknál és olykor "nehezen kapcsolok",hogy euróról van szó.Sőt a 20milliárd,amit írtam,az sem annyi,hanem arra a 20millió euróra utaltam,amit a kérdező vetett fel.De talán a lényeg,így is kikövetkeztethető:a BL-döntős Veszprém költségvetéséből,egy futballcsapat még a BL-csoportkörig sem nagyon juthat el.
2015. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!