Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az szabálytalan kosárlabdában,...

Az szabálytalan kosárlabdában, hogyha elkapom a saját csapatom gyűrűjét és az ellenség dobását a másik kezemmel blokkolom?

Figyelt kérdés

2014. dec. 27. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ott biztos fejbe dobnak. Rossz esetben véletlenül nagy erővel telibe a fejed. Játssz inkább a földön
2014. dec. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Szabálytalan, legfeljebb felugorhatsz blokkolni.

Mert enyi erővel végig csünghetnél a palánkon és ha jön a labda csak elütöd onnan mint valami buta majom

2014. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez már leszállóágban lévő labdának számít. Ennek bárminemű blokkolása szabálytalan, amit úgy büntet a bíró, hogy alapból megadják a dobást. Tehát ha nem ment volna be, akkor is megadják, mintha bedobták volna.
2014. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyűrűn lógva még a felszálló ágban lévő labdákat sem lehet blokkolni. A gyűrűt nem használhatod semmilyen segítségként. Zsákolni sem szabad úgy, hogy egyik kezeddel megfogod a gyűrűt, a másikkal meg betéped a labdát. Ezenkívül a gyűrűn való lógás technikai faultnak számít.
2014. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Nem is tudtam, hogy leszálló félben lévő labdát nem lehet, hol lehet elolvasni ezeket a "mély" szabályokat, én mindenhol csak a szokásos alapokat találom, ezt a 2 lépést tehetsz a labdával meg stb...
2014. dec. 27. 21:33
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ha megy az angol, akkor itt a FIBA 2014-es szabálykiírása. :)

2014. dec. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. dec. 27. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!