Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Térdfájás ellen valami hatásos...

Térdfájás ellen valami hatásos térdkímélő módszer?

Figyelt kérdés
10éves korom óta kosarazok hobbi szinten, (most 15 vagyok/F). De annyira elkezdett fájni a térdem, hogy abba hagytam. Fél éve egyáltalán nem játszottam, hátha elmúlik. De nem. Most el szeretnék kezdeni csapatban játszani, de így nem menne. 45 perc kosarazás után egy lépcsőn nem tudok felmenni annyira fáj. Tudtok valami hatásos térdkímélő eszközt?(pl. porcerősítő vagy akár valamilyen erősítő "szalag", amit rá lehet húzni) Nem valami TV shopos cuccra gondolok.
2010. jan. 23. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekemis fájt a térdem, énis versenyszerűen sportoltam. Két dolog vált be nekem:

ortopédiai szaküzletben vásároltam egy nagyon merev térdrögzítőt. Nem kellett mindig hordani, de jó volt naponta 1-2 órára tehermentesíteni.

A másik a gyógynövényes kenőcsök. Hiába használtam orvosi cuccokat, nem értek semmit. Ellenben az árnika kenőcs és a körömvirág krém használt, elvileg a fekete nadálytő pakolás is jó, én azt nem próbáltam, én az árnikára esküszöm.


Egy idő után valamiért abbamaradt a fájás (mint utólag kiderült, lehet cisztám volt, és visszahúzódott), szóval lehet Neked nem ez lesz a tuti gyógymód, de egy próbát egészen biztosan megér!


B terv: nézesd meg orvossal, nem árt, hogyha megvizsgálják..

2010. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mivel idén mentem szakközépbe, kértek ortopédiai vizsgálatot ahol megemlítettem. A vizsgálat annyiból állt, hogy megsimogatta az orvos, majd bekörmölte, hogy időszakosan fáj a térdem. Semmi komolyabb válasz nem volt, hogy miért vagy mit tehetnék ellene.
2010. jan. 23. 12:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is a merev térdrögzítőt javaslom. A gumisat nem, amit ráhúzol. Azért nem jó, mert nem tart, + a vérkeringést is elszorítja.

Sérülés esetén pedig a Traumel kenőcsöt. Sajnos, nem mindenhol kapható

2010. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Tesómnak is fájt a térde és az egyik könyöke, egyrészt a sport miatt, másrészt az orvos azt mondta hogy túl gyorsan nőtt meg tesóm és ezért is fájhat neki; tesóm Béres Porcerőt szed, és azt mondja neki azóta jobb a térde és a könyöke is. Nekem is a térdeim fájtak (küzdősport-sok guggolás) viszont én meg egy aloeverás terméket ittam, és jobb lett azóta... azt kajáláshoz kellett inni, hogy jobban felszívódjon és a benne levő gyógynövények beépüljenek.
2010. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem izületi fájdalmam van/volt.

500 mg glukózamin és 400 mg chondroitin-t tartalmazó kapszulát szedek napi 2x. Ezt ajánlom.

2010. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd utánajárok ezeknek!
2010. jan. 25. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!