Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kosárlabda-csapatoknál (USA)...

Kosárlabda-csapatoknál (USA) mit jelent a "high school varsity team"?

Figyelt kérdés
Amennyire tudom a varsity egyetemet jelent, de a high school meg gimnáziumot. Ez most akkor mi, miféle csapatról van itt szó...?
2010. jan. 2. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Valami egyetemi-gimnáziumi csapatot jelenthet! Én valami olyanra következtetek hogy a fiataloknak is megvan igaz a lehetőség arra hogy elég korán bekerüljenek az NBA-ba és közben tanulmányaikat is folytassák, így ez egy előkészítő lehet, amely valószínűleg minden csapat városában megtalálható valamely iskolában.
2010. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehetséges, köszönöm. :)
2010. jan. 2. 16:59
 3/4 anonim válasza:

Az adott iskola (legyen az egyetemi, vagy középiskolás), elsőszámú csapata. Az USA-ban általában többen szeretnének kosárcsapatba kerülni, mint errefele, annak nem lenne értelme, hogy 50-en járjanak egy edzésre, ezért kell kiemelni a legjobbakat, akik majd a Varsity csapatba kerülnek, de a többieknek is van edzés és nekik is van csapatuk/bajnokságuk, amit meg junior varsity-nek neveznek.

Amennyire tudom, szezon kezdet előtt szokták felmérni a játékosok szintjét, és ez alapján sorolják be őket, Varsitybe Junior Varsitybe(JV). Az iskola V csapata más iskolák V csapata ellen játszanak, JV csapatok meg JV csapatok ellen.

2010. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönetem! :)
2010. jan. 10. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!