Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mik az első lépések kosárlabdán?

Mik az első lépések kosárlabdán?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyhelyben pattogtatás, labdavezetés, ziccer, büntető, sima dobás, kizárás (lepattanónál), passzformák (kétkezes mellső, kétkezes felső, egykezesek, pattintott passzok), szabályok megtanulása (3 másodperc, visszajátszás, kétszer indulás, faultok).

Mellette az alapvető fizikai dolgok, hogy bírd a futást, tudj felugrani, gyors legyél, egyensúly, irányváltás.

Később ezekre ráépíteni mindent, ahogy folyamatosan fejleszted. Szlalomok, keresztátütések, láb között átütés, poszt játék (gyűrűnek háttal), betörések, 1-1, 2-2, elzárás leválás, védekezés fejlesztése, labdakezelés fejlesztése, lepattanózás tökéletesítése stb, stb, stb. :)

2014. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi csak mert elösször fogok kosárszakköre járni
2014. jan. 13. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja értem. Hány éves vagy? Szoktál amúgy kosarazni?

Az elején biztos átveszitek az alapokat, kis bemelegítés, futás, de feltételezhetően sok játék/játékos gyakorlat is lesz. Sok passzolgatás, pattogtatás, hogy érezzétek a labdát, egész pályás "gyorsindítás" páronként, úgy hogy passzolgatni a labdát egymásnak, végig a pályán futás közben, és a végén ziccerbe felrakni, ugyanez védők ellen stb. Sok sikert hozzá, biztos élvezni fogod, nagyon szerethető, jó sportág :)

2014. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
13 éves és itthon szoktam kosárlabdázni
2014. jan. 13. 19:28
 5/8 anonim válasza:
Én is kosarazom. Nagyon jó sport, aki szereti, annak kikapcsolódást fog jelenteni, előbb-utóbb. :) (mint minden sport) Imádom! Sok sikert! :D
2014. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi de az elég hogy 13 évesen 167 cm vagyok?
2014. jan. 16. 18:33
 7/8 anonim válasza:
Persze, hogy elég...van egy külföldi ismerősöm, aki egyébként pro, de van vagy 162 cm magas... és jóval idősebb mint te. :)
2014. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az igen
2014. jan. 16. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!