Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan tudnék így elkezdeni...

Hogyan tudnék így elkezdeni focizni? (lent) 14F

Figyelt kérdés
Sziasztok! Régen nem tetszett a foci mert hát nem tudtam/tudok. Viszont most szeretném elkezdeni, mert megtetszett. Régen kosaraztam hobbi szinten, most erősítő edzéseket végzek, és futok az állóképesség miatt. A gond viszont az, hogy nem tudok focizni. Annyira tudok csak, hogy tudom a szabályokat, egy cselt tudok, rúgni is de nem igazán tudom irányítani a labdát. Lehetőség lenne a környező városokban, falvakban, de ilyen minimális "képességekkel", hogy tudnám elkezdeni? Mert a korosztályomban sokkal jobbak fociznak. Milyen csapatba kerülhetek így? Előre is köszönöm! 14/f

2013. okt. 2. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy ?


Én a következőképpen csinálnám : Sokat gyakorolj passzokat fallal. Odaállsz a faltól 1-3 m-re és különböző rúgásformákkal (belső, belső csüd, csüd, külső) gyakorolsz. A belsővel kezd, ezzel lehet a legkönnyebben irányítani a labdát. Próbálj minél nagyobb ismétlésszámot elérni. Belsővel és belső csüddel a rúgások 80%-át meg tudod oldani játék közben. Ha ez már jól megy, akkor kérd meg az egyik barátod, hogy párban csináljátok ugyanezt.


Ezt csinálod 2 hétig és mehetsz játszani, utána már csak a lelkesedéseden múlik a többi.

2013. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi 14 éves vagyok. A korosztályoknál, hogy oldják meg, hogy jön egy kezdő de abban a korosztályban már meccsekre járnak a játékosok?
2013. okt. 3. 19:28
 3/3 anonim ***** válasza:

ahogy írod a kérdésben is, lent :DDDDDD



figyelj, senki se profin kezdte, persze lemaradásod biztos van, de ha lemész edzésekre egy csapathoz, akkor nem lesz gond


ha tudnál focizni, nem kéne edzés :) (persze de, de érted a lényeget :D)



ha azt bevállalod, hogy az első 1-2-3-4 hónapban esélyes, hogy tétmeccset nem játszol, de erősen edzel, és tényleg akarod, meghozza majd gyümölcsét



nézz szét környékeden, milyen csapatok vannak, hol van esetleg korosztályos toborzás



legrosszabb esetben ha nem találsz ilyet, környékezz meg valami megye 3-4es csapatot, ahol már van edzés (igen, felnőtt csapatot, úgy tudom 14 évesen már játszhatsz, de nem vennék rá mérget... s hogy miért ez? mert aki ilyen alacsony szinten játszik, hogy megye 3-4, az nagy valószínűséggel szintúgy nem kapott utánpótlás képzést, tehát ugyan az volt az alapja, mint neked :) )

2013. okt. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!